MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa za szybą? Tak! Ale mimo to warto zajrzeć do Galerii BWA w Zielonej Górze, gdzie obrazy prezentuje Michał Jankowski

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Wystawa „Pulpa” Michała Jankowskiego w Galerii BWA w Zielonej Górze (25 marca – 18 kwietnia 2021)
Wystawa „Pulpa” Michała Jankowskiego w Galerii BWA w Zielonej Górze (25 marca – 18 kwietnia 2021) Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Jeszcze do niedzieli, 18 kwietnia 2021 r., możemy oglądać prace zielonogórskiego artysty Michała Jankowskiego na wystawie „Pulpa” w Galerii BWA. Uwaga, ekspozycja czynna bez przerwy!

Niestety, przez pandemiczne obostrzenia, to nie pierwsza wystawa w Galerii BWA w Zielonej Górze, którą możemy oglądać tylko z zewnątrz placówki – przez szybę, zaglądając do mniejszej sali oraz online.

Biennale Zielona Góra 2020 – międzynarodowa wystawa sztuki w Zielonej Górze

Wystawa „Pulpa” Michała Jankowskiego w Galerii BWA

Od 23 marca do 18 kwietnia możemy oglądać w Galerii BWA wystawę „Pulpa”.
O wystawie Michała Jankowskiego czytamy, że „jest pokazem niektórych obrazów namalowanych przez artystę w latach 2008-2021. Z uwagi na warunki pandemiczne będzie dostępna tylko przez szybę galerii i w internecie, co wpłynęło na sposób zaaranżowania prac. Obrazy wypełniają wszystkie ściany galerii tworząc tytułową pulpę, gęstą ciecz - mieszaninę dat, znaczeń, motywów, sensów. Tracą swoją indywidualność na rzecz współistnienia w kontraście i stłoczeniu, tworzącym z nich nową formę. Oczywiście - można z tej pulpy wyłuskać bez problemu budujące ją obiekty, są nadal pojedynczymi obrazami, ale sami musimy zrekonstruować chronologię, a też ich treść” – piszą organizatorzy.

Malarstwo Michała Jankowskiego: narracyjny rebus, zawikłana opowieść

O twórczości artysty czytamy: „Malarstwo Jankowskiego to narracyjny rebus, zawikłana opowieść. Punktem wyjścia jest bezustanna walka wszystkich przeciw wszystkim. Rośliny pożerają ludzi, człowiek odziera zwierzęta ze skóry, one mszczą się za to okrutnie. Ta metaforyczna lecz urealniona gra w zniszczenie toczy się naturalnym trybem. Jankowski to wyjaskrawia, czasem przemienia w groteskę, unaocznia. Jego malarstwo jest niskim ukłonem wobec samego medium, ale też wobec oczekiwań widza, stanowiąc jednocześnie obiekt estetyczny i wyzwanie dla intelektu”.

Michał Jankowski urodził się w 1977 roku w Zielonej Górze. Artysta wizualny. Absolwent Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom uzyskał w 2005 r. w pracowni malarstwa Leszka Knaflewskiego. W swoim malarstwie świadomie odnoszącym się i redefiniującym tradycje awangardy i surrealizmu, przedstawia w ironiczny sposób najbardziej skrywane i okrutne ludzkie popędy. Jego malarstwo jest alegorią schyłku rzeczywistości i jednocześnie otwartym pytaniem o jej perspektywy. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu muzeach i międzynarodowych kolekcjach prywatnych.

(źródło: Galeria BWA w Zielonej Górze)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto