Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XI Lubuski Kongres Kobiet. Lubuskie Liderki Samorządu nagrodzone. Zobacz, kto dostał wyróżnienia od pani marszałek [ZDJĘCIA]

Redakcja
Mariusz Kapała / GL
Podczas XI Lubuskiego Kongresu Kobiet nie zabrakło też wyróżnień dla najbardziej aktywnych pań lubuskiego samorządu. Kto otrzymał nagrody?

Podczas XI Lubuskiego Kongresu Kobiet już po raz piąty wręczono statuetki „Liderki Lubuskiego Samorządu”. W ten sposób marszałek Elżbieta Anna Polak chce wyróżnić lubuskie panie, które zasłużyły się w rozwoju samorządności w regionie.

Nagrodzone zostały:

Jolanta Denesiuk - od 2010 roku jest radną powiatu wschowskiego. Pełniła też funkcję wiceprzewodniczącej rady powiatu wschowskiego, teraz jest jej przewodniczącą. Wciąż angażuje się w działania społeczności lokalnej.

Maria Jadwiga Kijak - całe życie związana z Międzyrzeczem, a z samorządem od 1998 roku. Działa jako radna w radzie miejskiej Międzyrzecza. Znana jako osoba skuteczna w działaniu.

Elżbieta Haściło - już od 36 lat działa na rzecz swej małej ojczyzny - Lubska. Od lat spełnia się jako pedagog. W latach 1998-2002 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej w Lubsku. Obecnie radna powiatu żarskiego. Odznaczona srebrnym Krzyżem zasługi Prezydenta RP.

Mirosława Niedźwiedź - wieloletnia radna miejska w Strzelcach Krajeńskich. Zaangażowana w realizację wielu ważnych dla społeczeństwa lokalnego inicjatyw i inwestycji.

Katarzyna Przewłocka - od 1996 roku jest sekretarzem gminy Lubrza. Znana ze swej otwartości na problemy ludzi i chęci niesienia pomocy.

Maria Palichleb - przez 43 lata pracy w Urzędzie Gminy w Górzycy przeszła wszystkie szczeble awansu zawodowego. Obecnie jest sekretarzem gminy. Na każdym stanowisku pracę wykonuje z ogromnym zaangażowaniem.

Zofia Smolińska - od 1992 roku jest skarbnikiem gminy Krzeszyce. Cechuje się profesjonalizmem, aktywnością i podejmowaniem inicjatyw na rzecz całej społeczności lokalnej. Cieszy się szacunkiem wśród pracowników i mieszkańców.

Danuta Spychała - od 13 lat jest radną gminy Bytnica, a do dziś także sołtyską Budachowa i prezeską stowarzyszenia „Miłośników Budachowa”. Zawsze chętna do działania. To dzięki jej inicjatywom Budachów jest miejscowością znaną wśród mieszkańców naszego województwa.

Krystyna Talaga - od 5 lat jest sołtyską Kalska. Często nazywana „złotą kobietą” potrafiącą rozwiązywać wszelkie problemy społeczności lokalnej. Nagrodzona tytułem "Sołtysa roku" oraz wyróżnieniem w konkursie na „Sołtysa roku Powiatu Zielonogórskiego”.

Beata Wieczorek - radna i wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ośno Lubuskie. Jej zaangażowanie docenili kolejny raz mieszkańcy i ponownie wybrana została sołtysem wsi Smogór. Zaangażowana i zawsze otwarta na pomoc innym.

Gratulujemy wszystkim Paniom i życzymy dalszych sukcesów na polu samorządowym!

ZOBACZ TEŻ: XI Lubuski Kongres Kobiet już 5 października w Zielonej Górze. Lubuszanki będą rozmawiać o marzeniach, przyszłości i nie tylko

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: XI Lubuski Kongres Kobiet. Lubuskie Liderki Samorządu nagrodzone. Zobacz, kto dostał wyróżnienia od pani marszałek [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto