XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policja ostrzega i radzi

KWP Bydgoszcz/ KWP Gorzów
Już wkrótce rusza XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku policjanci włączają się we wspólne dzieło pomocy dzieciom. Pamiętajmy jednak, aby wspólna zabawa była bezpieczna, poniżej zamieściliśmy kilka istotnych informacji, które pomogą uniknąć przykrych sytuacji.

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Wszystkie dane muszą być wypisane czytelnie. Na dokumencie widnieje WYRAŹNE zdjęcie wolontariusza, który się nim legitymuje.

Każdy identyfikator opatrzony jest „serduszkową” pieczątką Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym prawym rogu zdjęcia wolontariusza. Obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca. Każdy identyfikator jest zalaminowany.

Wolontariusze powinni nosić je w widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na jego identyfikatorze.

**

Zobacz serwis specjalny XX FINAŁ WOŚP**

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).

W niedzielę - 8 stycznia 2012 roku, w czasie XX Finału WOŚP na ulicach miast i wsi pojawi się zwiększona liczba patroli policyjnych.

Prosimy również o to, abyście Państwo informowali policjantów lub strażników miejskich o wszelkich podejrzanych zachowaniach osób, które Waszym zdaniem zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w dniu XX Finału WOŚP.

Kilka porad dla wolontariuszy:

1. Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- głównych ciągach komunikacyjnych,
- miejscach dobrze oświetlonych,
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

2. Nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, bądź tych które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

3. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestujcie sami, dopilnujcie, aby obok Was były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat - musisz być pod opieką osoby dorosłej. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!!. Starajcie zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

4. Unikajcie prowadzenia zbiórki pieniędzy w środkach komunikacji publicznej.

5. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

6. Jeśli już wszystkie formalności zostały dotrzymane, czyli masz w ręku zalaminowany identyfikator, to w tym dniu bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni !!!

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986).

W czasie przebiegu XX Finału WOŚP na ulicach będzie więcej policjantów i strażników niż zazwyczaj, możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich. Oni są Waszymi sprzymierzeńcami.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP i wielkiej satysfakcji z udziału w tym pięknym dziele pomocy dzieciom!!!

KWP w Bydgoszczy/ KWP Gorzów Wlkp.

Nowe mandaty od straży miejskiej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie