Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamiast namiotu nowoczesne kapsuły sferyczne. Szpital przygotowuje się do ewentualnego wzrostu zakażeń koronawirusem. Będzie nowocześniej!

Redakcja
Zamiast namiotów przed oddziałem zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze staną nowoczesne kapsuły. By jeszcze skuteczniej walczyć z ewentualną drugą falą koronawirusa.
Zamiast namiotów przed oddziałem zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze staną nowoczesne kapsuły. By jeszcze skuteczniej walczyć z ewentualną drugą falą koronawirusa. Mariusz Kapała
Powoli kończy się lato. Lubuskie szpitale przygotowują się do okresu jesienno-zimowego i ewentualnej drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Zmiany szykują się też w zielonogórskiej lecznicy. Niebawem przed oddziałem zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze staną nowoczesne kapsuły sferyczne. Co to zmieni?

Nowoczesne kapsuły sferyczne staną przed oddziałem zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

- Zbliża się okres jesienno-zimowy, na czas wiosny i lata mieliśmy specjalne namioty przed oddziałem, które użyczali nam strażacy - mówi Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - Ale obecnie ta kwestia musi zostać nieco "ucywilizowana". Stąd pomysł sferycznych kapsuł.

Trwa głosowanie...

Czy obawiasz się drugiej fali zachorowań na koronawirusa?

Co ciekawe nowoczesny sprzęt ma dostarczyć jedna z lubuskich firm, która produkuje takie kapsuły.

Sferyczne kapsuły dla jeszcze lepszej wstępnej segregacji pacjentów

- Te modułowe kapsuły można rozbudowywać, łączyć - wyjaśnia Robert Kowalik. - Widzimy, że wirus nie odpuszcza. Jeszcze nie ma jesieni, a w Polsce już jest dużo zakażeń. Szpital obawia się, że fala zachorowań może eskalować jesienią. Dlatego też już teraz trzeba być przygotowanym i nie bazować na czasowych namiotach.

Lecznica informuje, że takie nowoczesne kapsuły będą pełnić (bez względu na warunki atmosferyczne) funkcję wstępnej segregacji pacjentów (pretriaż) przed wejściem do oddziału zakaźnego oraz pomieszczeń, w których będzie pobierany materiał do badań pod kątem zakażenia koronawirusem w warunkach ambulatoryjnych.

- W takiej kapsule znajdzie się między innymi pomieszczenie przyjęć i segregacji chorych - mówi Robert Kowalik. - Tam będzie przeprowadzony wywiad, pomiar temperatury i na tej podstawie przeprowadzany zostanie pretriaż pacjentów. Nie zabraknie też pomieszczenia do diagnozowania pacjentów. Pomiędzy nimi znajdą się śluzy, które będą odseparowywać poszczególne "sale".

O kupnie kapsuł za 1,5 mln zł oraz przeznaczeniu 600 tys. zł na izolatki zdecydował zarząd województwa, ideę poparł lubuski sejmik.

Co z wejściem do głównego budynku Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze?

Przed wejściem do głównego budynku zielonogórskiej lecznicy dalej będą działać kamery termowizyjne. Ma też nie zabraknąć dyżurów żołnierzy.

Takich kamer jeszcze u nas nie było! Nowoczesny sprzęt w zielonogórskim szpitalu zbada wchodzącym temperaturę i sprawdzi, czy mają maseczki

Ile obecnie osób przebywa na zielonogórskim oddziale zakaźnym?

W środę, 26 sierpnia, na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przebywało 14 pacjentów. Oprócz tego 13 było w izolatorium.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto