Zastal rozbił lidera !

Paweł Tyl
W meczu na szczycie podopieczni Tomasza Herkta pokonali we własnej hali lidera rozgrywek MKS Dąbrowę Górniczą 74:59. Kluczem do sukcesu okazały się pierwsze trzy kwarty, w których Zastal zdołał wypracować sobie sporą zaliczkę.

Goście przyjechali osłabienie brakiem dwóch podstawowych graczy - Radosława Basińskiego i Łukasza Szczypki. Ich nieobecność była widoczna od pierwszych minut. Zielonogórzanom błyskawicznie udało się przejąć inicjatywę w grze.

W I odsłonie niezwykle aktywny - zarówno w ofensywie, jak i defensywie - był Grzegorz Kukiełka. W pojedynkę zdobył 17 oczek!

W II odsłonie Zastal kontynuował natarcie na kosz rywali. Szybkie kontry, twarda gra w obronie i dominacja w walce pod tablicami szybko pozwoliły zwiększyć przewagę do ponad 20 punktów.

W III kwarcie nie wiele się zmieniło. Inicjatywa wciąż była po stronie podopiecznych Tomasza Herkta. Trafiali z gry, nie bali się rzucać zza owalu, nie mylili się także w rzutach osobistych. Wygrali tę część 24:12.

W ostatniej części kibice obejrzeli zupełnie inny Zastal. Zastal, którego oglądać nie chcą! Nasi zawodnicy kompletnie opadli z sił, akcje - w których dotychczas nie brakowało polotu - zaczęły być konstruowana zupełnie bez pomysłu. Fatalnie było także ze skutecznością. Po 7 minutach tej części dorobek zielonogórzan wzrósł zaledwie o 2 oczka!

Na szczęście przewaga wywalczona w poprzednich kwartach była na tyle duża, że zwycięstwo zostało w Zielonej Górze.

Dzięki tej wygranej zielonogórzanie tracą do MKSu Dąbrowy Górniczej tylko 1 punkt i w dalszym ciągu mogą liczyć na zajęcie pierwszego miejsca przed fazą play off.