Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra: Budowa obiektu dla Ośrodka Terapii Hiperbarycznej zakończona. Czekamy na komorę!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Powstał już nie tylko budynek, w którym znajdzie się Ośrodek Terapii Hiperbarycznej w Zielonej Górze, ale także łącznik między szpitalnymi budynkami.
Powstał już nie tylko budynek, w którym znajdzie się Ośrodek Terapii Hiperbarycznej w Zielonej Górze, ale także łącznik między szpitalnymi budynkami. Jacek Katos
Dobra wiadomość dla pacjentów. Budowa obiektu, w którym będzie Ośrodek Terapii Tlenowej, jest już na ukończeniu. Teraz trzeba go odpowiednio wyposażyć i będzie można korzystać z leczenia w komorze hiperbarycznej.

Leczenie tlenem o podwyższonym ciśnieniu w komorze hiperbarycznej ratuje życie i zdrowie wielu ludzi. Choćby tych zatrutych czadem, poparzonych, walczących z trudno gojącymi się ranami czy nowotworami. Coraz więcej szpitali i ośrodków stara się, by taką komorę mieć u siebie. Podobnie było ze Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Ośrodek Terapii Hiperbarycznej wybudowała firma zewnętrzna

Umowę z firmą zewnętrzną Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podpisał w listopadzie 2018 r. W ramach tej umowy szpital wydzierżawił grunt położony pomiędzy budynkiem „U”, a budynkiem „L” (za zgodą właściciela, czyli Zarządu Województwa Lubuskiego). Firma została wyłoniona w ramach konkursu ofert. W ramach umowy wydzierżawiający zobowiązał się do wybudowania ze środków własnych parterowy obiekt - Ośrodek Terapii Hiperbarycznej wraz z konieczną infrastrukturą.

Powstał już nie tylko budynek, w którym znajdzie się Ośrodek Terapii Hiperbarycznej w Zielonej Górze, ale także łącznik między szpitalnymi budynkami.

Zielona Góra: Budowa obiektu dla Ośrodka Terapii Hiperbarycz...

Zobacz, jak działa komora hiperbaryczna:

Powstał łącznik między szpitalnymi budynkami

Jednocześnie, w okresie realizacji inwestycji, dzierżawca zobowiązał się wybudować również ze środków własnych, na potrzeby szpitala tzw. łącznik komunikacyjny, który połączy budynek „U” z budynkiem „L”.

Co oznacza takie rozwiązanie dla pacjentów? Stworzenie „ciągu onkologicznego” poprzez połączenie Klinicznego Oddziału Onkologii, Zakładu Radioterapii, Oddziału Dziennej Chemioterapii z diagnostyką dla pacjentów onkologicznych, która mieści się w budynku „U”
Obecnie pacjenci onkologiczni korzystają z tzw. wewnętrznego transportu medycznego między budynkami. Każdego miesiąca około 300-400 pacjentów naszego szpitala korzysta z tego typu transportu. Wśród tych pacjentów są również chorzy onkologicznie. To najprawdopodobniej już w kwietniu zmieni się na lepsze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto