Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Nowe skrzydło oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej czeka na przyjęcie pacjentów. Ile kosztował remont? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Remont skrzydła klinicznego oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Od lewej: Lesław Mądry, Elżbieta Anna Polak, Marek Działoszyński.
Remont skrzydła klinicznego oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Od lewej: Lesław Mądry, Elżbieta Anna Polak, Marek Działoszyński. Natalia Dyjas
Pięknie odnowione sale, nowoczesny sprzęt i kadra, która jest gotowa zadbać o zdrowie pacjentów. Nowe skrzydło oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, może robić wrażenie.

Stare-nowe skrzydło szpitala

- Mam przyjemność poinformować, że uruchamiamy skrzydło, wdrażamy je do użytkowania - mówi dr Marek Działoszyński - prezes zarządu szpitala. - Remont skończył się wcześniej, potrzebowaliśmy jeszcze to miejsce wyposażyć i na to też dostaliśmy dodatkowe wsparcie samorządu województwa. To właśnie dotacja, starania pani marszałek, powodują, że mogliśmy to zrealizować. To jest kwota ponad 3 mln zł.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz opiekę w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze?

13 nowych łóżek

Dzięki modernizacji udało się pozyskać 5 dodatkowych sal, na których będzie mogło leżeć 13 pacjentów. Łącznie jest kilkadziesiąt łóżek na oddziale. Nie zabrakło też szatni dla personelu, gabinetu zabiegowego. Dzięki dotacji zakupiono chociażby łóżka ortopedyczne, wyposażenie sal, lodówki do przechowywania leków i wiele innych.

- Faktycznie samorząd województwa dołożył ponad 3 mln zł - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa. - Do poprawy warunków i sprzętu wysokospecjalistycznego. Bardzo mi zależało, żeby Lubuszanie mieli poprawioną dostępność do leczenia ortopedycznego. Mamy tutaj jedyne w województwie centrum urazowe. Musimy być na ostro przygotowani do realizacji bardzo skomplikowanych procedur medycznych i też tych planowanych.

- W zeszłym roku mieliśmy ponad 1500 pacjentów - mówi - Lesław Mądry - kierownik oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. - Coraz więcej trafia do nas pacjentów, którzy mają przerzuty chorób nowotworowych. Ale teraz zajmujemy się tez chorymi z procesami onkologicznymi. Ta liczba rośnie. I nie muszą już wędrować do innych szpitali.

Skomplikowane leczenie różnych chorób jednocześnie

- Pacjenci wymagają często interwencji specjalistów kilku różnych specjalizacji - mówi Antoni Ciach - dyrektor ds. lecznictwa, ortopeda. Stąd pomysł na centrum urazowe. - Mamy przygotowany zespół, żebyśmy pracowali jak najwięcej. Liczę na to, że zarówno jako centrum urazowe będziemy mogli łatwiej dysponować łóżkami i warunkami na naszym oddziale, ale i jeżeli chodzi o nasze inne działania, będziemy mogli pracować tak, by wszyscy pacjenci byli zadowoleni.

Będzie nowa kadra

- Ogromnie się cieszę, że szpital wojewódzki stał się jednocześnie uniwersyteckim - mówi dr hab. n. med. Daniel Kotrych, szef katedry ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu na UZ. - W zeszłym roku powołano naszą katedrę, wsparcie uniwersytetu polega na tym, by móc jednocześnie leczyć pacjentów i szkolić młodych lekarzy, studentów. By kadra, która będzie zasilać kolejne oddziały, pochodziła z Zielonej Góry.

ZOBACZ TEŻ: Zielona Góra. Położna Elżbieta Kurpisz podbiła serce mam. Te po raz kolejny okrzyknęły ją najlepszą położną w naszym województwie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto