Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Park Tysiąclecia w zimowej odsłonie zadziwia. Czym? Zobacz zdjęcia!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Zimą Park Tysiąclecia w Zielonej Górze nabiera zupełnie innego wyglądu. Staje się bardziej urokliwy i tajemniczy
Zimą Park Tysiąclecia w Zielonej Górze nabiera zupełnie innego wyglądu. Staje się bardziej urokliwy i tajemniczy Jacek Katos
Park Tysiąclecia wymaga gruntownej modernizacji, o czym często przypominają zielonogórzanie. W pewnym momencie ucieszyli się, że dzięki unijnym pieniądzom, miejsce to zmieni się nie do poznania. Ale nie wszystkim podobały się plany i pomysł upadł. Park wygląda więc delikatnie mówiąc - słabo. A przecież to centrum miasta. Zimą jednak, gdy spadnie śnieg i okryje wszelkie niedoskonałości, teren ten staje się tajemniczy i pełen niespodzianek. Warto się mu przyjrzeć w białej odsłonie.

Park Tysiąclecia - w samym centrum miasta - powstał w 1966 roku na terenie cmentarza. Do dziś znajduje się tu m.in. klasycystyczny budynek krematorium z 1922 roku oraz dobrze zachowany, monumentalny grobowiec znanego zielonogórskiego przemysłowca – Georga Beuchelta.

Park Tysiąclecia to nasza wizytówka

- Park jest chętnie odwiedzany przez zielonogórzan, ale pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio wiele zielonych terenów jak choćby Wagmostaw, Dolina Zielona, parki w Zatoniu czy Kiełpinie odzyskały dawny blask, a nawet dużo więcej. Szkoda, że planowane remonty w Parku Tysiąclecia nie doszły do skutku. Nie było porozumienia, a przecież wiadomo, że nie wszystkim się pewne zmiany podobają - mówi Halina Karolewicz. - Uważam jednak, że trzeba wypracować kompromis i zmienić to miejsce. Bo to nasza wizytówka.

Pogoda się zmieni, śnieg zniknie, ale potem znów może być biało

Ostatnio mieszkańcy zaniepokoili się prowadzonymi w parku pracami.
Polska Grupa Energetyczna tłumaczyła, że przeprowadzane są prace związane z rozbiórką i budową odcinka magistrali "sieci cieplnej w pierścieniu od komory KII-9 do Komory KII-14". A wszystko odbywa się pod nadzorem archeologicznym oraz kontrolą Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i na podstawie stosownych pozwoleń. Po zakończeniu prac - odtworzone zostaną trawniki i roślinność.
Teraz kiedy spadł śnieg, park nabrał zupełnie innego wyrazu. Stał się urokliwym miejscem, pełnym tajemnic i niespodzianek. Warto obejrzeć na zdjęciach, bo wiadomo pogoda zmienna jest. A jak mówi nam prezenter pogody Bartek Jędrzejak -w przyszłym tygodniu temperatury mogą sięgnąć nawet do 14 stopni Celsjusza. Ale przełom lutego i marca znów może nas zaskoczyć przymrozkami...

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto