Zielona Góra. Przychodnia zdrowia znów do wzięcia. Miasto ogłasza przetarg

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza. Jak zapewnia sołtys Dorota Bojar - pacjentów nie zabraknie
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza. Jak zapewnia sołtys Dorota Bojar - pacjentów nie zabraknie Mariusz Kapała
Udostępnij:
Nowoczesna przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli znów szuka lekarza. Wydawało się, że leczenie w nowym miejscu odbywać się będzie bez problemu. Tymczasem pojawił się problem i miasto po raz czwarty ogłasza przetarg.

Sołtys Ochli, a zarazem radna dzielnicy Nowe Miasto, Dorota Bojar, nie kryje rozgoryczenia.
- Wszyscy mieszkańcy tak bardzo się ucieszyli, kiedy w kwietniu, trzecie przetarg zakończył się sukcesem – mówi Dorota Bojar. – Wierzyliśmy, że wkrótce zacznie nas tu leczyć lekarz pierwszego kontaktu, że będzie pediatra… Gabinety powoli zapełniały się sprzętem. Ale się nie udało. Najemca zrezygnował jednak z przychodni. Nie wnikam, dlaczego. Dla nas najważniejsze jest to, by jak najszybciej pojawił się nowy.

Przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli to wielkie marzenie mieszkańców. Mówili o nim jeszcze przed 2015 rokiem, kiedy doszło do połączenia miasta z gminą. Przeszkodą w realizacji planów były pieniądze. Nagle się pojawiły - jako bonus połączeniowy. Mieszkańcy zdecydowali, że przeznaczą je właśnie na budowę nowoczesnej przychodni. To był priorytet.
W centrum sołectwa powstał więc nowoczesny obiekt. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł. Do pełni szczęścia brakowało tylko lekarza. Miasto trzykrotnie ogłaszało przetarg na wynajem pomieszczeń. Ale bez skutku…
- Liczymy, że tym razem się uda. Bo nie wierzymy, że nie znajdzie się chętny na prowadzenia działalności w tak dobrym miejscu – podkreśla pani sołtys. – We wrześniu odbył się u nas piknik, mieszkańcy chcieli składać deklarację, ale najemca mówił, żeby się jeszcze wstrzymać. No i niestety, czekamy nadal.

Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza Mariusz Kapała

Dorota Bojar zauważa, że dziś Ochla liczy 2,5 tys. mieszkańców i wciąż się rozwija, Powstają nowe domy. Z przychodni zdrowia chcieliby korzystać także mieszkańcy Kiełpina, Jarogniewiec, ale też z tzw. starej Zielonej Góry.
- Mieliśmy telefony, zwłaszcza od mieszkańców Jędrzychowa – mówi pani sołtys. I zachęca do zapoznania się z ofertą.
Cena wywoławcza najmu to 4,80 zł netto za mkw. Całkowita powierzchnia obiektu to 253,04 mkw. Czynsz wyniesie 1214,59 zł miesięcznie.
Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, podkreśla, że w ofercie najemca oprócz proponowanej stawki czynszu musi też określić koncepcję funkcjonowania przychodni lekarskiej, co będzie najwyżej punktowane przez komisję.
Lokal będzie można zobaczyć we wtorek (1 lutego), w godz. 10.00-11.00 i w czwartek (3 lutego), w godz. 17.30-18.30. Oferty z kolei można składać do 9 lutego do godz. 14.30 w kancelarii ZGM lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty). Szczegóły na stronie ZGM w zakładce: Przetarg na najem przychodni w Ochli.

Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza Mariusz Kapała

Przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności, w przychodni musi przyjmować minimum jeden lekarz rodzinny (POZ) i być dostępny przez minimum trzy dni w tygodniu i cztery godziny dziennie. Natomiast w drugim półroczu - minimum pięć razy w tygodniu i cztery godziny dziennie. Od drugiego roku pracy, w przychodni musi pracować już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden ze specjalizacją pediatry). Ośrodek zdrowia ma przyjmować pacjentów przynajmniej pięć razy w tygodniu i osiem godzin dziennie.
W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, w tym trzy gabinety lekarskie (w tym jeden dostosowany pod działalność stomatologiczną), punkt pobrań, ambulatorium, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i techniczne. Budynek jest wyposażony m.in. w sprzęt medyczny, AGD, RTV i meble.
**Zobacz, co mówiła sołtys Ochli o nowej przychodni:

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie