Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra! Wioleta Haręźlak koparką rozwaliła starą rozlewnię. Co tam się wtedy działo!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Rozpoczęło się wyburzanie starej rozlewni mleka. Zabrała się za to wiceprezydent Wioleta Haręźlak, która biurko w urzędzie zamieniła na koparkę i... rozwaliła pierwszą ścianę starego obiektu.
Rozpoczęło się wyburzanie starej rozlewni mleka. Zabrała się za to wiceprezydent Wioleta Haręźlak, która biurko w urzędzie zamieniła na koparkę i... rozwaliła pierwszą ścianę starego obiektu. Mariusz Kapała / GL
Tyle było emocji i starań, by na Chynowie obok podstawówki powstało też gimnazjum i by młodzież nie musiała dojeżdżać do centrum miasta. 10 lat temu wiceprezydent Wioleta Haręźlak wsiadła do koparki, by rozwalić starą rozlewnię. Na miejscu tego obiektu wybudowano gimnazjum, które po reformie stało się... podstawówką. Jak było 10 lat temu? Zobacz!

Łup, łup, łup - słychać było wokół huk. Co się działo? Rozpoczęło się wyburzanie starej rozlewni mleka. Zabrała się za to wiceprezydent Wioleta Haręźlak, która biurko w urzędzie zamieniła na koparkę i... rozwaliła pierwszą ścianę starego obiektu. Od dawna się jej śnił. Przecież zanim została wiceprezydentem, była dyrektorem szkoły i przedszkola na Chynowie. I marzyła o rozbudowie placówki. Przeszkoda były - jak zawsze - pieniądze i stara rozlewnia mleka.

Rozpoczęło się wyburzanie starej rozlewni mleka. Zabrała się za to wiceprezydent Wioleta Haręźlak, która biurko w urzędzie zamieniła na koparkę i... rozwaliła pierwszą ścianę starego obiektu.

Zielona Góra! Wioleta Haręźlak koparką rozwaliła starą rozle...

Wiceprezydent Wioleta Haręźlak nie mogła odmówić sobie rozwalenia pierwszej ściany

- Mnie od zawsze marzyło się, żeby rozbudować podstawówkę. Przeszkodą była stara rozlewnia wód, która nie należała do miasta, a którą najlepiej byłoby rozebrać - wspominała nam 10 lat temu wiceprezydent Haręźlak.

- Trzeba było znaleźć inne rozwiązanie. I kiedy już je wymyśliliśmy, okazało się, że stara rozlewnia została zwrócona miastu. Marzenie o wybudowaniu w tym miejscu szkoły mogło się urzeczywistnić.
Siedząc w koparce wiceprezydent nie kryła zadowolenia, że prace właśnie ruszają. Nie mogła odmówić sobie przyjemności rozwalenia pierwszej ściany.

- Do końca roku stary obiekt zostanie rozebrany, cegły wywiezione, a teren zabezpieczony. I rozpiszemy przetarg na budowę gimnazjum - mówi W. Haręźlak. - Nowe gimnazjum to sześć sal lekcyjnych i świetlica. Będzie to kameralna placówka. Razem z podstawówką i przedszkolem utworzy zespół.

Wybudowano gimnazjum, które po reformie zniknęło

Tak też się stało. Nie tylko mieszkańcy Chynowa cieszyli się z oświatowej inwestycji. Dzięki gimnazjum absolwenci podstawówki nie będą już musieli dojeżdżać do centrum miasta. Poza tym powstał piękny obiekt - mówili.
Wówczas nie była to jedyna oświatowa inwestycja. Rozpoczął się także remont sali gimnastycznej przy ul. Wazów, należącej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Zobacz też: Pierwszy dzień nauki w nowo powstałym Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze:

- Długo się nie nacieszyliśmy tym, że obok podstawówki mamy też gimnazjum. Po reformie oświatowej PiS gimnazjum stało się podstawówką - zauważa pan Tomasz, którego syn nie zdążył już być absolwentem gimnazjum. Zamiast chodzić do tego typu placówki, reforma oświaty zafundowała mu dwa lata dłużej nauki w podstawówce.

Zobacz wideo: Jak klasy I - III powróciły do szkoły

ZOBACZ TEŻ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto