Znakomite wejście w sezon! Ponad 30 medali reprezentantów ABiRO Zielona Góra

Cezary Konarski
Karatecy ABiRO Zielona Góra zdobyli 32 medale na turnieju Wratislavia Cup.
Karatecy ABiRO Zielona Góra zdobyli 32 medale na turnieju Wratislavia Cup. ABiRO Zielona Góra
Rewelacyjnie rozpoczęli nowy sezon karatecy zielonogórskiej Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości. W pierwszym turnieju zdobyli aż 32 medale.

Zielonogórzanie sezon startowy zainaugurowali we Wrocławiu udziałem w XV Międzynarodowym Turnieju dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Wratislavia CUP 2022”.

- Startowaliśmy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych – relacjonował Dariusz Hejduk, trener w ABiRO. - W turnieju udział wzięło ponad 400 zawodników z 24 klubów. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w zawodach reprezentując nasz klub. Za wywalczone medale i dobre starty.

Spośród 32 medali zielonogórzanie wywalczyli aż 12 złotych. Po trzy razy na najwyższym stopniu podium stawali – w konkurencjach indywidualnych i drużynowych - Adam Sobotka i Adam Lepa. Po dwa złote medale zdobyły z kolei Lidia Piosik, Antonina Kostyra i Karolina Kiczak.

Medalowe osiągnięcia karateków ABiRO Zielona Góra

Konkurencje indywidualne kata i kumite:

• Złote medale: Lidia Piosik – dwa, Antonina Kostyra – dwa, Adam Sobotka – dwa, Adam Lepa – dwa, Kacper Jarzyński, Karolina Kiczak;
  • Srebrne medale: Marta Wojcieszak, Ismena Łosowska Cyprian Stachowiak, Kacper Kiczak, Maksim Malsenikow, Jędrzej Piwko;
  • Brązowe medale: Ismena Łosowska, Karolina Kiczak, Maurycy Łosowski, Igor Kudła, Franciszek Kaszubski, Kacper Jarzyński, Florian Sozański, Jędrzej Piwko, Igor Kudła, Kryspin Sozański, Gabriel Jonak.

Konkurencje drużynowe kata:

• Złote medale: (Karolina Kiczak, Marta Wojcieszak, Hanna Piwko) oraz (Adam Sobotka, Adam Lepa, Jędrzej Piwko);
  • Srebrny medal: (Lidia Piosik, Igor Kudła, Kacper Jarzyński);
  • Brązowe medale: (Ismena Łosowska, Antonina Kostyra, Florian Sozański) oraz (Cyprian Stachowiak, Wojciech Łukaszewski, Kryspin Sozański).