Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz, co możesz kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zielonej Górze! W sklepach tego nie ma

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
W środę, 14 grudnia ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz pierwszy wystawiają się tu z pysznym, domowym jedzeniem sołectwa, wchodzące w skład Zielonej Góry. Tradycyjnie nie brakuje rękodzieła, miodów, oryginalnych ozdób świątecznych. A w programie miejska wigilia, koncerty, warsztaty rzeźbienia w lodzie. Warto zajrzeć na zielonogórski deptak.

Jarmark bożonarodzeniowy ruszył. Do niedzieli deptak będzie pachniał nie tylko choinką, ale i ciastami, pierogami, szynkami… W dużej mierze to zasługa reprezentantów sołectw (to ewenement w skali kraju), które wchodzą w skład Zielonej Góry. Po raz pierwszy bowiem dzielnica Nowe Miasto została zaproszona do udziału w jarmarku. I był to strzał w dziesiątkę.

Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy. Co na nim kupimy?

Po pierwszym dniu odwiedzający jarmark nie kryli zadowolenia z dodatkowych wystawców w postaci przedstawicieli sołectw. Może kupić nie tylko oryginalne ozdoby i pamiątki, które wykonują – zwykle panie, ale nie tylko – podczas cotygodniowych spotkań w świetlicach w swoich sołectwach. Można kupić pyszne ciasta, kule czekoladowe, bigosy, szynki, dojrzewające kiełbasy, miody, smalec w pojemnikach lub na pajdzie chleba z kiszonym ogórkiem, boczki, no i oczywiście nie mogło zabraknąć pierogów. Wszystko to domowej roboty kusi nie tylko wyglądem i zapachem. I o to właśnie w tym świątecznym jarmarku chodzi.
- Jesteśmy z Niemiec, pierwszy raz odwiedzamy świąteczny jarmark w Zielonej Górze - mówi Henryk i Krystyna Węglarscy. - Jesteśmy zachwyceni, przede wszystkim tym rękodziełem. Fantastyczne rzeczy można tu kupić. Mamy już dwie torby zapełnione. Na prezenty. Tego przecież w marketach się nie dostanie.
- Mnie brakuje tu górali, którzy sprzedawali prawdziwe oscypki i góralskie rzeczy - zauważa Stefan Rudnicki, mieszkaniec Zielonej Góry.

Rzeźbienie w lodzie, kolędowanie z gwiazdami na miejskiej wigilii

Jarmark czynny jest codziennie do niedzieli w godzinach 12.00 - 18.00. Ale niektórzy wystawcy otwierają swoje domki wcześniej. Na deptaku wokół ratusza nie tylko kupimy oryginalne prezenty, szykuje się wiele niespodzianek.
- 16 grudnia od godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty rzeźbienia w lodzie. 17 i 18 grudnia serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w Świątecznej Warsztatowi – zachęca Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. - Od godz. 12.00 do 16.00 nasi instruktorzy przeprowadzą szereg plastycznych warsztatów dla najmłodszych. 17 grudnia, Motomysz wraz ze specjalnymi gośćmi odwiedzi jarmark ze swoją świąteczną Strefą Falubaziaka Falubazu Zielona Góra. 18 grudnia w niedzielę, o godz. 12.00 rozpoczniemy kolędowanie! Na wigilijnej scenie obejrzymy i usłyszymy artystów w świątecznych programach – „Święta z Dzielnicą Nowe Miasto”, „Kolędowanie ze Studiem Piosenki Pstryk i Atut”. O godz.15.00 Podzielimy się opłatkiem, wysłuchamy życzeń od biskupa diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i władz miasta, po czym tradycyjnie zaprosimy do wspólnego posiłku. Na finał, świąteczno-kolędowy koncert Haliny Benedyk & Marco Antonelliego.
ZOBACZ TEŻ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto