Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żużlowcy na przymusowej kwarantannie. W apartamentach, nad jeziorem...

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Prezes Stali Gorzów Marek Grzyb i Niels Kristian Iversen
Prezes Stali Gorzów Marek Grzyb i Niels Kristian Iversen Facebook.com/StalGorzów1947
Zagraniczni żużlowcy PGE Ekstraligi rozpoczęli w Polsce obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Po niej poddani zostaną testom na obecność koronawirusa i dopiero po wynikach będą mogli przystąpić do treningów przed nowym sezonem. Start ekstraligowych rozgrywek przewidziano na 12 czerwca.

Do 7 maja żużlowcy ekstraligowych klubów mieli czas na podpisanie aneksów do kontraktów, w których zgodnie z regulaminem ustalonym z powodu epidemii koronawirusa, zawarto zapisy dotyczące obniżenia ich wynagrodzeń. Zarządcy klubów i zawodnicy, z pewnością w większości przypadków, przeszli przez trudne negocjacje. Ale nie było sensacji związanych ze zmianą barw klubowych.

POLECAMY

PGE Ekstraliga. Niepewność w Unii Leszno

Niewiadome pozostają jedynie dotyczące składu obrońców tytułu mistrzowskiego – zespołu Unii Leszno. Niewykluczone, że w sezonie 2020 w składzie „Byków” miejsca nie znajdą czołowi zawodnicy drużyny - Piotr Pawlicki i Emil Sajfutdionow. Ten pierwszy podpisał z Unią tzw. kontrakt warszawski, co oznacza, że leszczynienie liczą się z tym, że żużlowiec może zmienić klub.
Zaraz po zamknięciu okienka transferowego w niektórych mediach obwieszczono, że aneksu nie podpisał ubiegłoroczny lider Unii Emil Sajfutdinow. Wieści te jednak nie płynęły z Leszna. Biało-niebiescy w weekend poinformowali, że Rosjanin porozumiał się z klubem. Nie wiadomo jednak, czy będzie mógł on startować w Polsce, bo rosyjska federacja motocyklowa nie wyraziła zgody, by zawodnik cały sezon spędził w Polsce i nie mógł ścigać się w tamtejszej lidze. Unia również zastrzegła, że Emil Sajfutdinow być może nie będzie jeździł w jej barwach. – Emil Sajfutdinow podpisał aneks finansowy do obowiązującego dwuletniego kontraktu na warunkach proponowanych przez klub – poinformował Piotr Rusiecki, prezes Unii w komunikacie opublikowanym w serwisie unialeszno.pl. - Podkreślam, że razem zarządem i akcjonariuszami klubu zależało nam, by nie doszło do sytuacji, że Emil nie będzie mógł startować w polskiej lidze. Długo namawialiśmy go, aby podpisał kontrakt warszawski lub aneks i nie blokował sobie jazdy w polskiej lidze, co wiązało się z zawieszeniem. Po długich rozmowach i przemyśleniu naszej propozycji przez Emila, Rosjanin złożył podpis na warunkach proponowanych przez klub. Na ten moment, co wyraźnie zaznaczam, Emil nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu meczowego Unii Leszno. Ma ważny kontakt z Unią Leszno, a to czy będzie startował w naszych barwach to okaże się w przyszłości. W grę wchodzić może wypożyczenie lub inne warunki współpracy, ale ten temat będzie dotyczył dalszych rozmów.

Trwa głosowanie...

Czy żużlowcy ekstraligi bez problemu przyjadą cały sezon?

Koronawirus. Dwa tygodnie w izolacji

W lubuskich klubach wszyscy zawodnicy podpisali aneksy do kontraktów. W ostatni dzień okienka transferowego Stal Gorzów doszła do porozumienia z Duńczykami Andersem Thomsonem i Nielsem Kristianem Iversenem. W Falubazie Zielona Góra negocjacje trwały do ostatniej chwili, ale zakończyły się sukcesem.
Zagraniczni żużlowcy rozpoczęli już dwutygodniową kwarantannę. Duńczycy z Gorzowa zamieszkali w apartamentach udostępnionych przez biznesowego partnera klubu. Żużlowcy z Falubazu zostali „porozrzucani”. Słowak Martin Vaculik wynajął dom, Duńczyk Michael Jepsen Jensen też znalazł miejsce dla siebie i swoich mechaników, a Szwed Antonio Lindbäck i Czech Jan Kvech zakwaterowani zostali w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem w Kołatce. - Już nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę na motocykl i zacznę się ścigać. Wybrałem starty w polskiej lidze, ponieważ wystartuje ona jako pierwsza, a dla mnie jazda jest najważniejsza – mówił Antonio Lindbäck w emitowanym na antenie Eleven Sports programie „Eleven Call Live”. - Zrobiłem to, co uważałem za słuszne. Oczywiście, być daleko od rodziny nie jest przyjemne, ale musimy zaakceptować nową rzeczywistość. Głównym powodem, dla którego zrezygnowałem z jazdy w Szwecji jest fakt, że tam nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi powrót do ścigania. Szefowie mojego klubu Masarny Avesta, zrozumieli moją decyzję, rozmawialiśmy o tym bardzo długo. Najważniejsze, że wciąż pozostajemy w dobrych relacjach. Mimo, że była to trudna decyzja, to wiem, że jest ona właściwa. Cały czas jestem myślami z narzeczoną, spodziewamy się dziecka. Planowany termin porodu to 6 czerwca, niestety nie zanosi się na to, że będę przy narodzinach. Nie cieszy mnie to, ale rozmawialiśmy na ten temat i wspólnie zdecydowaliśmy, co będzie dla nas najlepsze w obecnej sytuacji.

POLECAMY

OBEJRZYJ: Martin Vaculik na kwarantannie

OBEJRZYJ: Anders Thomsen na kwarantannie

PGE Ekstraliga. Treningi od 29 maja

Po zakończeniu kwarantanny wszyscy zawodnicy poddani zostaną testom na obecność koronawirusa. Zgodnie z terminarzem, który ustaliła PGE Ekstraliga, treningi na torze będzie można przeprowadzać od 29 maja. Liga ma wystartować 12 czerwca. Mecze rozgrywane będą w piątki i niedziele przy pustych trybunach. Wszystkie będzie można obejrzeć w Eleven Sports i nSport+. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów żużlowcom, to sezon zakończy się 11 października. 1. kolejka spotkań – 12 czerwca: Sparta Wrocław – Motor Lublin, Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz; 14 czerwca: Stal Gorzów – Unia Leszno, ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra.

ZOBACZ TEŻ

WIDEO: Żużlowcy Falubazu Zielona Góra na zgrupowaniu w Świnoujściu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto