Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy wskazują dziesiątki dróg w Zielonej Górze do remontu. Jazda po nich to istna udręka!

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Ul. Żeglarska. Na tę ulicę zwróciła uwagę pani Laura: - Dziury o głębokości już nawet kilkudziesięciu centymetrów. Takich dróg jest w Zielonej Górze więcej. Dostaliśmy dużo zdjęć >>>
Ul. Żeglarska. Na tę ulicę zwróciła uwagę pani Laura: - Dziury o głębokości już nawet kilkudziesięciu centymetrów. Takich dróg jest w Zielonej Górze więcej. Dostaliśmy dużo zdjęć >>>Zdjęcia Czytelników
Mieszkańcy Zielonej Góry z niepokojem obserwują stan dróg w swoim mieście. Po każdych opadach deszczu, wiele z nich przypomina raczej pola bitewne niż miejsca do komfortowej jazdy. Problem ten nie omija żadnej z dzielnic.

Dramatyczne opisy stanu ulic

Czytelnicy naszego portalu wskazali wiele ulic, które po deszczu stają się prawdziwym wyzwaniem dla kierowców i pieszych. Słowa "dramat" i "wstyd" pojawiają się w ich opisach z niepokojącą częstotliwością.

Pan Marek zwraca uwagę na paradoks: "W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a tymczasem stan wielu ulic jest tragiczny". Pan Tomasz dodaje, że często pojawia się nowe oświetlenie, podczas gdy drogi pozostają dziurawe.

Łatanie dróg nie jest rozwiązaniem

Pani Irena krytycznie ocenia sposób, w jaki miasto radzi sobie z problemem: "To jest bez sensu. Trzeba zrobić raz, a porządnie". Pan Piotr od kilku lat stara się o remont ulicy do budynku przy ul. Batorego 170. "Nie ma chodnika, a droga jest tak dziurawa, że aż strach jeździć i nic nie można zrobić. Wciąż nie ma w mieście pieniędzy. A taka kasa niby była dla miasta" - zastanawia się mieszkaniec.

Mieszkańcy wskazują ulice do remontu

Wśród ulic, które zdecydowanie wymagają remontu, mieszkańcy wskazują m.in. Łąkową, Kwiatową w Drzonkowie, Leśną i Strumykową w Nowym Kisielinie, ul. Braniborską przy przedszkolu, ul. Źródlaną przy wejściu na Dolinę Gęśnika, os. Eden w Drzonkowie – wjazd od Raculi za kościołem św. Mikołaja, Ochla-Osiedlowa prawie 2 km, Ochla ul. Sadowa, Grzybowa, Akacjowa…

Planowane remonty i budowa dróg

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, potwierdził, że remonty i budowa dróg to temat rzeka. W mediach społecznościowych napisał: "Jest wiele dróg gruntowych, które nie przypominają jezdni, a już bardziej bagna. Jest ich dużo w całym mieście, nie tylko na dzielnicy, ale i w starej części. Jedna z nich to ul. Węglowa, która od kilkudziesięciu lat czekała na remont, zdąży się to w tym roku".

Fundusze na remonty dróg

Urząd Miejski w Zielonej Górze poinformował, że na remonty dróg w „starej” i „nowej” Zielonej Górze miasto otrzymało około 25 mln zł z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drugie tyle dołoży z własnego budżetu na 34 zadania inwestycyjne. W planach są m.in. remonty ulic: Przylep-Skokowa, Ochla-Św. Huberta i Zatonie-Niedoradz, Karminowej, Kremowej i Oliwkowej na os. Kolorowym na Chynowie, Anny Jagiellonki i Zamoyskiego, rozbudowa ul. Suwalskiej, budowa minirond na skrzyżowaniach: Ochla -Topolowa, Drzonkowska - Głogowska i Głogowska - Modrzewiowa w Raculi oraz Pionierów Lubuskich -Pocztowa w Starym Kisielinie oraz ul. Zawiszy Czarnego i Kąpielowej na Jędrzychowie.

Czytaj też:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto