Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Danuta Tarnawska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Danuta Tarnawska odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Danuta Tarnawska odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. ZSR Start Zielona Góra
Prezydent RP Andrzej Duda przyznał ważne państwowe odznaczenie zielonogórzance Danucie Tarnawskiej, która dużą część swojego życia poświęciła na pracę ze sportowcami niepełnosprawnymi.

Danuta Tarnawska jest prezesem Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra. Od przeszło 50 lat pracuje z niepełnosprawnymi sportowcami. Najwybitniejsi z nich mogą pochwalić się wielkimi sukcesami, m.in. tytułami mistrzów paraolimpijskich czy mistrzów świata i Europy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności prowadzonej na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W gronie tych, których wyróżnił Prezydent RP Andrzej Duda znalazła się Danuta Tarnawska, która otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

„Jesteśmy niezmiernie dumni i z całego serca gratulujemy. Dziękujemy za wieloletnią ofiarność i niezwykłe zaangażowanie. Życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej działalności, realizacji marzeń i powodzenia w życiu osobistym” – napisali w mediach społecznościowych zawodnicy i reprezentanci zarządu ZSR Start Zielona Góra.

Danuta Tarnawska odpowiedziała:

„Kochani, serdecznie dziękuję za życzenia i gratulacje, które otrzymałam od Was z okazji mojego odznaczenia państwowego. Cieszę się bardzo, że doceniacie moją drogę życiową, pracę, która raczej jest powołaniem... skierowanym do osób z niepełnosprawnościami. Dziękuję bardzo moim Drogim Synom: Łukaszowi i Sebastianowi, którzy zawsze są ze mną”.

WIDEO: Skrót Gali Sportu Lubuskiego 2023

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto