Enea Zastal BC Zielona Góra nie rozgryzł Twardych Pierników z Torunia

Cezary Konarski
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali w Toruniu z Twardymi Piernikami. Cezary Konarski
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali drugi mecz w Orlen Basket Lidze. Zastalowcy, po dość wyrównanym spotkaniu, nie sprostali na wyjeździe Twardym Piernikom Toruń (74:85).

Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74

• Kwarty: 20:19, 11:10, 25:22, 29:23.
  • Twarde Pierniki: Kunc 28 (4x3, 8/10 z gry), Filipović 15 (1x3, 7 zbiórek), Rakocević 12 (10 zbiórek), Tomaszewski 9 (1x3), Smith 3 (11 asyst) oraz Diggs 12 (2x3), Cel 6, Diduszko 0, Sowiński 0.
  • Enea Zastal BC: Musić 17, Woroniecki 12 (4x3), Groselle 12 (7 zbiórek), Wójcik 6 (8 zbiórek), Lewandowski 0 oraz Kikowski 11 (1x3), Kołodziej 4, Pluta 12 (2x3).

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy w 4 min prowadzili 11:4, ale chwilę później sygnał do odrabiania start dali Novak Musić i Marcin Woroniecki. Obaj szybko zdobyli sporo punktów dla Zastalu. Serb trafił dwa razy za dwa punkty, a drugi z wymienionych popisał się dwoma celnymi rzutami za trzy „oczka”. To wszystko sprawiło, że zielonogórzanie w 7 min objęli prowadzenie 14:13. Pierwszą kwartę torunianie wygrali 20:19, w drugiej – bardzo wyrównanej – też byli minimalnie lepsi, dlatego na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu miejscowych 31:29.

Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Geoffrey Groselle, ale kolejne pięć punktów zdobyły Twarde Pierniki. Zielonogórzanie nie dawali za wygraną i po kolejnych dwóch „trójkach” Marcina Woronieckiego przegrywali tylko 37:38. Bardzo szybko czterema „oczkami” odpowiedział jednak Gligorije Rakocević, dzięki czemu gospodarze uciekli zastalowcom na pięć punktów. I taką przewagę – choć prowadzili też nieco wyżej, np. 51:44 – dowieźli do końca trzeciej odsłony spotkania.

Czwartą kwartę dobrze rozpoczął Zastal i po wsadzie Marcina Kołodzieja zniwelował część start, było 56:53. Goście nie poszli jednak za ciosem, a z biegiem czasu coraz wyraźniej dominowali torunianie. Świetnie grał Aljaz Kunc, a po punktach Wojciecha Tomaszewskiego w 33 min miejscowi osiągnęli dziewięciopunktową przewagę (64:55). Zielonogórzanie próbowali powstrzymać napór rywali, ale ci przejęli kontrolę nad meczem i nie pozwalali biało-zielonym na zmniejszanie dystansu – w 25 min było 68:59, a chwilę później 70:61.