MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuski Teatr zaprezentował się na prestiżowym festiwalu

(pt)
"Teraz na zawsze" to wynik współpracy między czeską grupą SKUTR a aktorami Lubuskiego Teatru.
"Teraz na zawsze" to wynik współpracy między czeską grupą SKUTR a aktorami Lubuskiego Teatru. Lubuski Teatr
Lubuski Teatr pokazał dwa swoje spektakle ("Pływanie synchroniczne" i "Teraz na zawsze") na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Europejskich Regionów. Festiwal odbywał się w dniach 21-3- czerwca w Hradec Kralove w Czechach.

Obok naszego „Pływania synchronicznego” i „Teraz na zawsze” na Festiwalu wystąpiły zespoły z Belgii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Japonii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Festiwal ma charakter przeglądu najciekawszych – zdaniem organizatorów – spektakli europejskich wystawianych w ostatnich latach.

Słów kilka o zaprezentowanych przez Lubuski Teatr spektaklach.

"Teraz na zawsze":

Kontrowersyjne i odważne przedstawienie przygotowane z zielonogórskimi aktorami młodego pokolenia przez cenionych w Europie twórców, skupionych w grupie SKUTR z Pragi. Budują oni konsekwentnie swoją wizję teatru alternatywnego, mocno osadzonego w kulturowej przeszłości swojego kraju. To, co przygotowali w Zielonej Górze uderza atmosferą i aurą magii, a przypowieść umieszczona w realiach wiejskiej wspólnoty staje się okazją do zadania pytań zasadniczych. Specyficzne czeskie poczucie humoru pozwala połączyć tragiczne i śmieszne, łagodniej pokonywać zaskoczenia losu.

W tej małej społeczności, jak w pestce świata, przeglądają się miłość ze zdradą, śmierć z narodzinami, młodość ze starością, a nad wszystkim dominuje Bóg, na każdym kroku poddawany w wątpliwość. To, co realne wydaje się zmyślone, a to, co iluzoryczne wygląda na rzeczywiste. Szybko się orientujemy, że przyglądamy się samym sobie.

"Pływanie synchroniczne":

Sztuka czeskiego autora opisuje w sposób charakterystyczny dla naszych południowych sąsiadów, z dużą skłonnością do żartu i groteski, perypetie trójki przyjaciół. Niezwykłość ich polega na tym, że są to byli pływacy synchroniczni, ale nadal spotykają się na basenie, by pływać i rozmawiać o swoim pogmatwanym życiu. Autor pokazuje zagubienie ludzi, którzy pamiętają jeszcze poprzedni system, a teraz muszą sobie radzić w zupełnie nowych warunkach.

Oba spektakle do obejrzenia w Lubuskim Teatrze od nowego sezonu (październik br.).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto