Piekło Przytoku po raz dziewiąty. Zobacz zdjęcia z wyścigu

Jakub Kłyszejko
Piekło Przytoku odbyło się w niedzielę, 10 kwietnia.
Piekło Przytoku odbyło się w niedzielę, 10 kwietnia. Jakub Kłyszejko
W niedzielne południe 10 kwietnia pogoda i warunki atmosferyczne nie sprzyjały kolarzom. Było bardzo ślisko i cały czas padał deszcz. Trasa należała do niezwykle wymagających. Kilkunastu zawodników nie ukończyło wyścigu. Do Przytoku przyjechali kolarze z całej Polski, aby rywalizować o Koronę Przytoku. Kobiety walczyły na dystansie pięciu okrążeń o długości 6,7 km, zaś mężczyźni mieli do przejechania dziesięć kółek.

Rywalizacja mężczyn miała jednego dominatora. Był nim Jarosław Michałowski z Płotów, który prowadził od początku do końca. Jego czas to 2:13:33. Po czterech okrążeniach zdołał wypracować sobie kilkuminutową przewagę, której nie wypuścił aż do mety. Michałowski zwyciężył w Piekle Przytoku już po raz szósty. Drugie miejsce zajął Krystian Katarzyński z Zielonej Góry z czasem 2:16:09. Trzeci był Marcin Dziub z Seven Perceptus Team. Czas brązowego medalisty to 2:16:16.

Anna Sulima - Jagiełowicz z (Sulima Rower Team) z czasem 1:26:27 wygrała rywalizację kobiet. Był to jej czwarty triumf w Przytoku. Drugie miejsce z czasem 1:28:22 zajęła Elżbieta Woźniak ze Szczecina, zaś na najniższym stopniu podium z czasem 1:39:13 stanęła Dorota Rudzińska z Zielonej Góry.

Klasyfikację Korony Przytoku w kategorii kobiet wygrała Dorota Rudzińska, zaś najlepszym mężczyzną okazał się Tomasz Sakuta z Mietkowa.