Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Więcej policji na lubuskich drogach. "Lepiej dojechać kilka minut później, niż stracić życie kilkadziesiąt lat za wcześnie"

Michał Korn
Michał Korn
Więcej patroli na lubuskich drogach. Policjanci apelują o bezpieczną, zgodną z przepisami oraz zdrowym rozsądkiem jazdę i ściągnięcie nogi z gazu.
Więcej patroli na lubuskich drogach. Policjanci apelują o bezpieczną, zgodną z przepisami oraz zdrowym rozsądkiem jazdę i ściągnięcie nogi z gazu. Lubuska Policja
W związki ze Wszystkimi Świętymi przez ostatnie dni na lubuskich drogach obserwowaliśmy wzmożony ruch. Początek listopada jest dla policjantów czasem wytężonej pracy. Wielu z Lubuszan właśnie w ten weekend wraca z dłuższych podróży do domów. W związku z tym na lubuskich drogach obecnych jest więcej patroli policji. Funkcjonariusze czuwają nad bezpiecznymi powrotami ze świątecznych wyjazdów.

Zbyt wysoka prędkość czy jej niedostosowanie do warunków na drodze to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety także tych z tragicznym zakończeniem. Zwłaszcza jesienią, gdy warunki atmosferyczne w postaci opadów deszczu, silnych porywów wiatru czy mgły mocno wpływają komfort jazdy i widoczność na drodze. Wyższa prędkość, to przy mokrej nawierzchni dłuższa droga hamowania, a w konsekwencji mniej czasu na reakcję za kierownicą. Przez cały weekend lubuscy policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem zmotoryzowanych – niebezpieczne zachowania na drodze czy nadmierna prędkość nie będą tolerowane.

"Nie będzie naszej akceptacji"

- Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem kierowców i zwracają szczególną uwagę na zachowanie zmotoryzowanych za kierownicą. Nie będzie naszej akceptacji dla niebezpiecznych manewrów na drodze, a zwłaszcza dla przekraczania dopuszczalnej prędkości. Po raz kolejny przypominamy, że to właśnie niedostosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji - wyjaśnia komisarz Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci drogówki dokładnie przyglądają się prędkościom rozwijanym przez kierowców.

Policjanci sprawdzą wszystko

- Wyposażeni w laserowe mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem będziemy stanowczo reagować na przekroczenia prędkości. Bezpieczni, przestrzegający przepisów kierowcy nie mają się czego obawiać, jednak wobec osób przekraczających dopuszczalną prędkość policjanci będą stosować szereg konsekwencji prawnych. Poza kontrolą prędkości mundurowi zwracać będą także uwagę na stan psychofizyczny kierowców, uprawnienia do kierowania, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów - dodaje komisarz Maciej Kimet.

Ważne:

  • Wybierając się w podróż zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną.
  • Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi, a przede wszystkim przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Policjanci apelują o bezpieczną, zgodną z przepisami oraz zdrowym rozsądkiem jazdę. Przy trudnych warunkach atmosferycznych czy śliskiej nawierzchni ściągnijmy nogę „z gazu” i zredukujmy naszą prędkość. Lepiej dojechać do celu kilkanaście minut później, niż stracić życie kilkadziesiąt lat za wcześnie.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Więcej policji na lubuskich drogach. "Lepiej dojechać kilka minut później, niż stracić życie kilkadziesiąt lat za wcześnie" - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto