Zielonogórzanka Oliwia Glińska popłynęła po trzy medale mistrzostw Polski

Cezary Konarski
Zielonogórska pływaczka Oliwia Glińska zdobyła trzy medale mistrzostw Polski juniorów do 16 lat. Facebook/TP Zielona Góra
Oliwia Glińska, zawodniczka Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, zdobyła w Bydgoszczy trzy medale zimowych mistrzostw Polski juniorów 16-letnich.

Zielonogórska pływaczka, podopieczna trenera Jacka Miciula, zwyciężyła na dystansie 400 m stylem zmiennym w czasie 4.49,78 s, zajęła drugie miejsce na 200 m stylem motylkowym (2.20,84) oraz trzecie na 200 m stylem zmiennym (2.19,46). W wyścigu finałowym na 800 m stylem dowolnym była szósta (9.10,61).

Bardzo dobrze pływała też jej koleżanka klubowa Natalia Kot, startująca pierwszy raz na mistrzostwach Polski w stylu dowolnym (dotychczas specjalizowała się w „żabce”). Zielonogórzanka zdecydowanie poprawiła rekordy życiowe, zajmując czwarte miejsca na 200 m (2.06,27) i 800 m (9.01,36) oraz piąte na 400 m (4.24,31).