Brawo, zawodnicy ZKS Karate Kyokushin Zielona Góra. Nawet po dwa razy stawali na podium

Cezary Konarski
32 medale zdobyli zawodnicy ZKS Karate Kyokushin Zielona Góra na turnieju w hali CRS. ZKS Karate Kyokushin
Zielonogórzanie nie byli zbyt gościnni dla rywali w rozegranym w hali CRS ogólnopolskim turnieju sztuk walki. Informowaliśmy już, że zawodnicy LCL-KK NIDAN Zielona Góra zdobyli 65 medal. Świetne wieści napłynęły też z innego zielonogórskiego klubu – ZKS-u Karate Kyokushin.

Reprezentanci tej organizacji wywalczyli 32 medale – 9 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. W rywalizacji karate kyokushin uczestniczyło blisko 180 zawodników z terenu zachodniej Polski. Kilkoro zielonogórzan stawało na podium po rywalizacji w więcej niż jednej kategorii, m.in. Tomasz Linkiewicz, który triumfował w semi kontakcie i kata. Maja Wyszkowska zdobyła złoty medal w walkach bez kontaktu i srebrny w kata. Po dwa srebrne „krążki” wywalczyli Weronika Karasz i Franciszek Wiącek, a dwa brązowe medale padły łupem Ewy Kołodziej.

Medalowe zdobycze zawodników ZKS Karate Kyokushin Zielona Góra:

• Walki bez kontaktu dzieci – złote medale: Maja Kowalczyk, Maja Wyszkowska; srebrne: Adam Pawłowski, Stanisław Jachimowicz; brązowe: Arseni Petrenko, Paweł Szymek, Oskar Kowalski; Jakub Pawlak.
  • Lekki kontakt – złote medale: Mateusz Rawdanis; srebrny: Antoni Jachimowicz; brązowe: Wiktoria Maruszewska, Yeva Oleksenko, Adam Olejarz, Alan Koeona, Wojciech Goiński.
  • Semi kontakt – złote medale: Nadia Sypniewska, Wojciech Maruszewski, Tomasz Linkiewicz, Grzegorz Czechowski; srebrne: Weronika Karasz, Jakub Błoch, Franciszek Wiącek, Kamil Pawlak, Michał Stolarski; brązowy: Ewa Kołodziej.
  • Kata – złote medale: Yeva Oleksenko, Tomasz Linkiewicz; srebrne: Weronika Karasz, Maja Wyszkowska, Franciszek Wiącek; brązowe: Ewa Kołodziej, Filip Pituła.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani