W Kołobrzegu zdobywali trofea nie tylko w dorosłych walkach

Cezary Konarski
Karatecy ZKSK Zielona Góra udanie rywalizowali w Kołobrzegu.
Karatecy ZKSK Zielona Góra udanie rywalizowali w Kołobrzegu. ZKSK Zielona Góra/Hanna Wiącek
Reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zdobyli pięć medali Mistrzostw Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego.

W turnieju, który odbył się w Kołobrzegu udział wzięło blisko 326 zawodników z 55 klubów. Zielonogórzanie wszystkie medale zdobyli w formule kumite, na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Madej w kategorii masters (-85 kg). Cztery srebrne medale wywalczyli: seniorka Aleksandra Leśniewska (-60 kg), juniorzy Grzegorz Czechowski (+75 kg) i Kamil Pawlak (-65 kg) oraz młodzik Mateusz Rawdanis (+55 kg).
Zielonogórski klub, który zajął szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej reprezentowali też: Weronika Karasz, Erwin Pękala, Michał Kowalczyk, Franciszek Wiącek, Filip Karkosz, Filip Skała i Miłosz Grygiel.

Przy okazji mistrzostw Polski odbył się turniej dla dzieci Morska Perła, w którym uczestniczyło 175 zawodników z 33 klubów. Zielonogórzanie zajęli ósmą lokatę w klasyfikacji zespołowej.
Najlepsze wyniki uzyskali: 1. miejsce - Maja Wyszkowska (lekki kontakt, do 10 lat), 2. miejsce - Tymon Ostrowski (lekki kontakt, do 7 lat), 3. lokaty - Lena Wojnarowska (lekki kontakt, do 7 lat) i Jan Zengota (lekki kontakt, do 7 lat), 4. pozycje - Leon Wojnarowski (lekki kontakt, do 6 lat) i Szymon Wyszkowski (lekki kontakt, do 8 lat). Zielonogórski klub reprezentowali ponadto: Hanna Karkosz, Marta Balińska, Kinga Grubecka, Marcin Marciniak i Jakub Pawlak.
Opiekunką najmłodszych karateków była senpai Anna Balińska, zawody sędziowała senpai Kinga Dybka, sekundantem zawodników był sensei Erwin Pękala, a kierownikiem zielonogórskiej drużyny sensei Tomasz Madej.