Kapitalny mecz zielonogórskiej Watahy. Rywal dostał tęgie lanie [ZDJĘCIA]

Cezary Konarski
Wataha Rugby Club Zielona Góra wygrała z KS Rugby Ruda Śląska 75:26.
Wataha Rugby Club Zielona Góra wygrała z KS Rugby Ruda Śląska 75:26. Cezary Konarski
W sobotę 22 kwietnia, przy pięknej, wiosennej pogodzie zespół Watahy Rugby Club Zielona Góra rozegrał pierwszy w tym roku II-ligowy mecz na własnym boisku. Inauguracja wypadła kapitalnie, zielonogórzanie rozgromili ekipę KS Rugby Ruda Śląska 75:26.

Wataha Rugby Club Zielona Góra rozegrała już tej wiosny dwa mecze ligowe, ale wyłącznie na wyjeździe - najpierw pokonała Rugby Wrocław 10:3, a później przegrała z Rugby Team Olsztyn 5:22. Mimo porażki w tym ostatnim spotkaniu, zielonogórzanie utrzymali drugie miejsce w tabeli. I na pewno pozostaną na tej pozycji jeszcze przez jakiś czas, bo rugbistom z Winnego Grodu kapitalnie wyszła pierwsza tej wiosny rozgrywka na własnym boisku.

Wataha w sobotę 22 kwietnia na „Stade de Kempe" podjęła ostatnią w tabeli drużynę z Rudy Śląskiej. I dominowała od początku spotkania. Pierwsze przyłożenie gospodarze zapisali na swoim koncie w 14. min, siedem minut później kolejne, ale już ze skutecznym podwyższeniem, dlatego prowadzili 12:0. Zielonogórzanie szli za ciosem i w 34. min wygrywali już 26:0. Chwilę później goście zdobyli pierwsze punkty, ale „Dziki" jeszcze przed przerwą mocno odpowiedziały i drugą połowę rozpoczynały przy bardzo wysokim prowadzeniu 33:7.

Po zmianie stron rywale nie potrafili powstrzymać zielonogórskiej nawałnicy. Tuż po wznowieniu gry miejscowi popisali się kolejnymi przyłożeniami i podwyższeniami. W efekcie szybko osiągnęli aż 40-punktową przewagę (47:7). Później przyjezdni częściej niż w pierwszej połowie gościli na linii przyłożeń po zielonogórskiej stronie, ale Wataha karciła ich z podwójną siłą i ostatecznie rozgromiła Ślązaków 75:26.