Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiedy na tym wiadukcie w Zielonej Górze zacznie się remont, będą nowe utrudnienia w mieście| WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Remont tego wiaduktu w zielonej Górze przyniesie kolejne utrudnienia dla kierowców w tym roku. A robót zaplanowano kilkadziesiąt. – Rozplanowaliśmy inwestycje na cały rok, ale nie sposób będzie uniknąć spiętrzenia robót, co może powodować utrudnienia – zapowiada Krzysztof Staniszewski z urzędu miasta.

Inwestycje w Zielonej Górze. Będzie kilkadziesiąt remontów dróg

– Kierowcy w Zielonej Górze, niestety nie odpoczną w tym roku – potwierdza obawy Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta Zielona Góra.

Po tym, jak zamknięty został wiadukt w ciągu ul. Zjednoczenia, przez kilka tygodni w mieście panowały olbrzymie korki. Zresztą, w ubiegłym roku nie brakowało prac na ulicach, związanych z budową inteligentnego systemu sterowania ruchem oraz z inwestycją Zielonogórskich Wodociągów.

Roboty odbywały się w wielu częściach miasta jednocześnie. Jasne już jest, że 2024 rok, nie będzie dla kierowców łatwiejszy.

– Są środki, które już wcześniej otrzymaliśmy na remonty istniejących dróg w mieście. I tak naprawdę w tym roku będzie główne spiętrzenie tych prac. To nie będą wielkie przebudowy, to bardziej kwestie remontowe – zaznacza K. Staniszewski. – Ale prace te wymagają, szczególnie w przypadku napraw nawierzchni jezdni, pewnych ograniczeń. Będziemy starali się wykonywać prace na zasadzie tzw. wahadła, żeby ruch odbywał się jednym pasem ruchu, ale to zawsze powoduje utrudnienia.

Remont dróg w Zielonej Górze. Jeszcze jeden wiadukt

Zielona Góra otrzymała w ubiegłym roku z Regionalnego Funduszu Rozwoju Dróg ok. 25 milionów złotych na niemal 50 podprojektów. Wśród planowanych inwestycji jest remont jeszcze jednego wiaduktu w mieście.

– Mamy do wyremontowania wiadukt na ul. Łużyckiej. To dosyć stary wiadukt nad Zieloną Strzałą, a w ciągu ul. Łużyckiej – wyjaśnia wicedyrektor departamentu zarządzania drogami.

Prace są planowane również w dalszym odcinku ul. Łużyckiej przy skrzyżowaniu z ul. Zachodnią i Francuską. W planie jest też m.in. odcinek ul. Zjednoczenia, to brakujący fragment od Ronda PCK do ul. Herberta, czyli tzw. Aglomeracyjnej. Dokończona ma być ul. Podgórna. Część prac wykonały Zielonogórskie Wodociągi. Miasto planuje doprowadzić remont dalej, aż do skrzyżowania przy szpitalu.

Wiadukt w ciągu ul. Łużyckiej w Zielonej Górze jest planowany do remontu w 2024 roku

Kiedy na tym wiadukcie w Zielonej Górze zacznie się remont, ...

Na drogach Zielonej Góry. Będą utrudnienia

Podgórna, Łużycka, Zjednoczenia to główne ulice w Zielonej Górze, na których planowane są remonty. Więcej prac będzie na osiedlach. Będą remonty ul. Jagiellonki, Zamoyskiego, Rzeźniczaka, Spawaczy, częściowo Zdrojowej.

– Na pewno ten kwartał miasta będzie remontowany. Nie są to główne drogi, ale wpływają na ruch, który wyjeżdża na główną ulicę Batorego – zapowiada K. Staniszewski.

Do remontu planowane są ulice: Karminowa, Kremowa i Oliwkowa na Chynowie, ul. Szkolna w Zawadzie, na Jędrzychowie: Zawiszy Czarnego, Kąpielowa, Mieczykowa i Żytnia.

Ul. Prosta na Zaciszu częściowo została zrobiona w ramach prac ZWiK-u. Miasto chce dokończyć odcinek tej ulicy, żeby w całości była zrobiona. Planowane są też roboty na fragmentach ul. Zawadzkiego „Zośki”, Francuskiej, Suwalskiej na os. Mazurskim. Ponadto kilka skrzyżowań miasto planuje przerobić na minironda. Chodzi m.in. o skrzyżowanie przy sklepie w Ochli, ul. Kożuchowskiej z Topolową, w Drzonkowie: ul. Głogowska i Drzonkowska oraz Modrzewiowa i Głogowska, a w Starym Kisielinie skrzyżowanie ul. Pionierów Lubuskich z Pocztową.

– Rozplanowaliśmy inwestycje na cały rok, ale nie sposób będzie uniknąć spiętrzenia robót, co może powodować utrudnienia – zapowiada Krzysztof Staniszewski.

Trwa głosowanie...

Jak Ci się jeździ samochodem po Zielonej Górze?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto