MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe sale rodzinne otwarte w świebodzińskim szpitalu. W takich warunkach rodzą kobiety | ZDJĘCIA

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Tak wyglądają nowe sale rodzinne na oddziale położniczym w Nowym Szpitalu w Świebodzinie
Tak wyglądają nowe sale rodzinne na oddziale położniczym w Nowym Szpitalu w Świebodzinie Nowy Szpital w Świebodzinie
Na oddziale położniczym Nowego Szpitala w Świebodzinie otwarte zostały sale rodzinne. – Staramy się zapewnić maksimum komfortu rodzącej kobiecie i jej najbliższym w tej ważnej dla całej rodziny chwili. Podczas porodu kobieta może zdecydować się na towarzystwo męża czy partnera lub innej bliskiej osoby – zapewnia prezes Wiesława Cieplicka.

Gdzie rodzić w Lubuskiem? Nowe sale w Świebodzinie

Nowy Szpital w Świebodzinie poinformował o otwarciu w poniedziałek dwóch sal rodzinnych na oddziale położniczym. W każdej jest łóżko elektryczne sterowane pilotem, fotel do karmienia piersią, fotel do spania dla osoby towarzyszącej. Jest te aneks kuchenny z lodówką, kuchenką mikrofalową, czajnikiem i naczyniami. Osoba towarzysząca otrzymuje również pełne wyżywienie. Sale rodzinne to kolejna usługa, z której skorzystać mogą pacjentki Oddziału Położniczego Nowego Szpitala w Świebodzinie. Obecnie oddział dysponuje czterema salami dwuosobowymi, a blok porodowy składa się z dwóch jednoosobowych sal porodowych wyposażonych w wannę, worek sako, piłkę, drabinkę, stołek porodowy, materac, linę.

– Staramy się zapewnić maksimum komfortu rodzącej kobiecie i jej najbliższym w tej ważnej dla całej rodziny chwili. Podczas porodu kobieta może zdecydować się na towarzystwo męża czy partnera lub innej bliskiej osoby – mówi Wiesława Cieplicka, prezes zarządu Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Prezes podkreśla, że nad przebiegiem porodu czuwa wykwalifikowany i empatyczny zespół lekarzy, pielęgniarek, a także położnych i fizjoterapeutów.

Łagodzenie bólu podczas porodu

Ból rodzącej kobiety łagodzony jest, zarówno farmakologiczne, jak i niefarmakologiczne poprzez aktywność fizyczną, pozycje wertykalne, immersję wodną, masaże, w tym na łóżku porodowym z funkcją masażera, pracę z oddechem, ciepłe i zimne okłady. Stosowana jest też muzykoterapia, aromaterapia, a także przezskórna stymulacja elektryczna (TENS), analgezja wziewna oraz dożylne lub domięśniowe stosowanie opioidów.

Szpital informuje, że pacjentki tego oddziału mają dostęp do rehabilitacji okołoporodowej, otrzymują zalecenia na czas pobytu w szpitalu oraz na dalszy czas połogu, są też instruowane, jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej po porodzie, w jaki sposób odciążać mięśnie dna miednicy i zadbać o mięśnie brzucha. Otrzymują również zalecenia dotyczące pracy z blizną oraz instruktaż autodrenażu.

Na miejscu działa Szkoła Rodzenia „Razem”. Na zajęcia z praktycznego i teoretycznego przygotowania do porodu, połogu, karmienia piersią i rodzicielstwa można uczęszczać od 26 tygodnia ciąży. Odbywają się cykliczne warsztaty fizjoterapeutyczne, dla przyszłych rodziców z masażu Shantala niemowląt oraz zajęcia z pierwszej pomocy.

Szpital oferuje również bezpłatne ćwiczenia „Aktywna ciąża” od 21 tyg. oraz zajęcia „Aktywna mama” dla kobiet po połogu, rodzących w szpitalu w Świebodzinie. Nowy Szpital w Świebodzinie jest obecnie na drugim miejscu w województwie lubuskim na stronie Gdzie Rodzić po Ludzku, tworzonej przez „Fundację Rodzić po Ludzku”.

Źródło: Informacja prasowa Nowy Szpital w Świebodzinie

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Porodówka w Zawierciu jedną z najlepszych w Polsce

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nowe sale rodzinne otwarte w świebodzińskim szpitalu. W takich warunkach rodzą kobiety | ZDJĘCIA - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto