Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielonogórski sportowiec, Konrad Kałasznikow wyróżniony na Gali Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Konrad Kałasznikow, zawodnik Klubu Karate NIDAN Zielona Góra, w 2023 roku był najlepszym juniorem młodszym w Polsce.
Konrad Kałasznikow, zawodnik Klubu Karate NIDAN Zielona Góra, w 2023 roku był najlepszym juniorem młodszym w Polsce. archiwum zawodnika
Konrad Kałasznikow, zawodnik Klubu Karate NIDAN Zielona Góra, odebrał nagrodę dla najlepszego polskiego juniora młodszego w 2023 roku. Zielonogórzanin został wyróżniony podczas Gali Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, która odbyła się w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przez 12 miesięcy zawodnicy z całej Polski, zrzeszeni w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, klasyfikowani są w rankingu, którego celem jest wyłonienie najlepszych w czterech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior. Konrad Kałasznikow - utalentowany zawodnik zielonogórskiego kluby – w minionym roku wziął udział w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych. Zdobył w nich 31 medali - 21 złotych, sześć srebrnych i cztery brązowe.

Zielonogórzanin posiada stopień mistrzowski 1 dan, a do najważniejszych jego sukcesów w 2023 roku trzeba zaliczyć dwa brązowe medale mistrzostw świata, trzy medale (złoty, srebrny i brązowy) mistrzostw Europy oraz sześć tytułów mistrza Polski. Na międzynarodowych turniejach rankingowych PZKT zdobył pięć złotych i jeden brązowy „krążek”.

Konrad Kałasznikow jest wychowankiem trenera Mirosława Kuciarskiego, a poza sportem wiele czasu poświęca nauce. Jest stypendystą Ministerstwa Edukacji i Nauki, a uczy się w drugiej klasie o profilu medyczno-przyrodniczym I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

– W imieniu swoim, żony i Konrada, bardzo dziękuję trenerowi Mirosławowi Kuciarskiemu za wkład włożony w rozwój sportowy syna, a nauczycielom, zwłaszcza wychowawczyni klasy Agnieszce Murawskiej, za wsparcie naukowe – powiedział Anatol Kałasznikow, ojciec Konrada.

Warto dodać, że podczas uroczystości w Warszawie wyróżnienia otrzymały również osoby, które w wyraźny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego karate. Nagrody odebrali m.in. Lubuszanie - prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki (w jego imieniu w gali uczestniczył Piotr Dubiecki), prezes KK NIDAN Mirosław Kuciarski oraz prezes Fundacji Promocji Rozwoju Karate Tradycyjnego Anatol Kałasznikow.

WIDEO: Skrót Gali Sportu Lubuskiego 2023

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto