Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inauguracja projektu „Wielkie Małe Gry” w Zielonej Górze

red./mat prasowe
Projekt „Wielkie Małe Gry” to inicjatywa powstała, by integrować mieszkańców Zielonej Góry, angażować ich we wspólne działania, pobudzając kreatywność poprzez uczestnictwo w wielkoformatowych grach. Pomysłodawcą projektu był Zielonogórski Klub Fantastyki - ZKF Ad Astra. Realizacja odbyła się dzięki grantowi w wysokości 25 tys. złotych zdobytemu w ogólnopolskim programie LECHSTARTER, którego organizatorem jest Lech Premium.

Inauguracja projektu „Wielkie Małe Gry” znajdującego się w Zaułku Artystów odbyła się w niedzielę, 14 sierpnia. Przestrzeń, w której zlokalizowano wielkoformatowe gry dla dorosłych, to miejsce spotkań zielonogórskich społeczników, animatorów kultury, osób, które angażują się na rzecz zmian w mieście i integracji mieszkańców.

- W Zaułku od dawana odbywało się wiele różnych wydarzeń, które miały pobudzać i inspirować mieszkańców do wspólnego działania. Osobom działającym na tym obszarze zależało, żeby zielonogórzanie wyszli z domów, zaczęli się poznawać, integrować. Efektem wspólnych zabaw i działań miały być kolejne inicjatywy. My chcemy dać mieszkańcom powód do tego, żeby zjawiali się tu nie tylko podczas różnego rodzaju eventów. Chcemy, żeby przestrzeń Zaułku była żywa cały czas. Tak narodziła się idea stworzenia wielkoformatowych gier – mówi Adam Mocny z ZKF Ad Astra.

„Wielkie Małe Gry” to przestrzeń, na której możemy odnaleźć gry takie jak: piłkarzyki, kółko i krzyżyk czy scrabble. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą również zagrać w wielkoformatowe planszówki.
Pierwsza z nich to „Obrona Wieży” składająca się z dwóch wielkich proc osadzonych na obracanych korbą podstawach, pocisków i pluszowych „avatarów” graczy oraz bloków ze specjalnego lekkiego tworzywa do budowy twierdz oraz torów. Druga to „Neuroshima hex” osadzona w klimacie post-apo. Strategiczna gra składa się głównie z figur żołnierzy, którymi podczas kolejnych rund, posługują się gracze. Wspólna gra ma być nie tylko elementem zabawy, to również płaszczyzna do edukacji i rozwijania wyobraźni.

Każda z zaproponowanych zabaw skupiona jest na rozwijaniu różnych umiejętności takich jak zręczność, sprawność czy logiczne myślenie.

Wspólnym celem wszystkich gier jest międzypokoleniowa integracja mieszkańców Zielonej Góry, pobudzanie do aktywności i działania.

Zobacz również: Gry planszowe na wakacje w Zielonej Górze

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto