MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

List prezydenta, czy ulotka wyborcza kandydata na prezydenta na kolejną kadencję?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
– Inwestycję można popierać lub nie, ale nie sposób przejść obojętnie wobec faktu, że karty uprawniające do niższej ceny są rozsyłane tuż przed wyborami samorządowymi – zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który dostał list z kartą wstępu na kąpielisko H2Ochla. – Cóż, nigdy nie ma dobrego momentu na wysyłanie jakiekolwiek korespondencji – odpowiada Janusz Kubicki.

Kąpielisko H2Ochla. Karta wstępu wysłana pocztą

Na konferencji prasowej w siedzibie ZGranej Rodziny prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki we wtorek omówił sprawę tańszych dla zielonogórzan biletów na kąpielisko H2Ochla. Przy dziennikarzach otworzył kopertę z uprawniającą do tego kartą wstępu, którą dostał pocztą od urzędu miasta. Taki list dostało kilka tysięcy zielonogórzan, którzy należą do programu ZGrana Rodzina. Nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji), dostał przesyłkę tuż przed pierwszą turą wyborów.

– Ta wysyłka wygląda na finansowaną ze środków urzędu miasta. Samo w sobie to nic złego, choć wydaje się być bardzo przedwczesne, natomiast towarzyszy temu oczywiście list, w którym nazwisko Janusza Kubickiego jest wyróżnione, a towarzyszy temu zdjęcie prezydenta miasta. Wedle wszelkich znanych mi reguł marketingowych, chodzi o zbudowanie pozytywnego skojarzenia: coś fajnego, korzystnego – ten człowiek – napisał do nas Czytelnik. – Inwestycję można popierać lub nie, ale nie sposób przejść obojętnie wobec faktu, że karty uprawniające do niższej ceny są rozsyłane tuż przed wyborami samorządowymi – kontynuował w liście.

Zielonogórzanin dodał, że niższe ceny dla uczestników lojalnościowych programów miejskich były zapowiadane już wcześniej przez włodarza.

List, czy ulotka wyborcza? Janusz Kubicki odpowiada

Podczas wtorkowej konferencji zapytaliśmy prezydenta, czy nie ma odczucia, że ten list przed wyborami był jak ulotka wyborcza i dlaczego właśnie w tym czasie został wysłany? Janusz Kubicki przyznał, że list będzie nadal dystrybuowany ze względu na bardzo dużą ilość osób należącą do programu Zgrana Rodzina.

– Nie chcieliśmy zostawić wszystkiego na ostatnią chwilę, stąd dystrybucja rozpoczęła się po decyzji, którą podjęliśmy o tym, jak będzie wyglądała kwestia wchodzenia na to kąpielisko przez mieszkańców – wyjaśnia prezydent. – Cóż, nigdy nie ma dobrego czasu momentu na wysyłanie jakiekolwiek korespondencji.

ZGrana Rodzina. Wszyscy dostaną karty

Janusz Kubicki podkreśla, że dzięki temu, że teraz mieszkańcy zwrócili uwagę na kilka problemów, można je już rozwiązać, a gdyby list został wysłany w połowie maja, byłyby z tym trudności przed otwarciem. Chodzi o dostęp do tańszych biletów mieszkańcom Zielonej Góry niezameldowanych w mieście, a płacących podatki.
Ambasadorka zielonogórskiego programu ZGrana Rodzina Małgorzata Szachowicz dodaje, że sam wydruk kart, weryfikacje meldunków i innych danych, to są tygodnie pracy.

– Trzeba wszystko zaplanować, przemyśleć, stworzyć nowy system. Bardzo dużo ludzi przychodzi do nas z pytaniami. Tych kart wysłaliśmy parę tysięcy. Zanim dojdą, to też potrwa. Wszyscy, którzy są w Zgranej Rodzinie, powinni te karty otrzymać – zapewnia.

Kąpielisko H2Ochla ma być otwarte 1 czerwca. Jest możliwe też wcześniejsze rozpoczęcie sezonu. Z wyliczeń MOSiR-u wynika, że z dni otwartych, podczas których można było zobaczyć miejsce, skorzystało ponad 8 tys. osób.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: List prezydenta, czy ulotka wyborcza kandydata na prezydenta na kolejną kadencję? - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto