MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy i straż graniczna zebrali 5 litrów krwi. Akcja krwiodawstwa w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Zbiórka krwi w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.
Zbiórka krwi w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Prawie 5 litrów krwi zebrali mieszkańcy województwa lubuskiego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. W poniedziałek (8 stycznia) zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w województwie lubuskim, w Krośnie Odrzańskim.

W poniedziałek (8 stycznia) na terenie komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim funkcjonariusze SG oraz mieszkańcy miasta oddawali honorowo krew. Była to pierwsza w tym roku akcja zorganizowana na terenie naszego oddziału.

W akcji honorowego oddawania krwi, poza funkcjonariuszami Straży Granicznej, wzięli również udział mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i okolic. Zbiórka krwi odbyła się w mobilnym punkcie poboru krwi.

Zbiórka krwi w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Mieszkańcy i straż graniczna zebrali 5 litrów krwi. Akcja kr...

- Nasza krew potrzebna jest każdego dnia, jednak szczególne zapotrzebowanie na nią odnotowuje się właśnie teraz z uwagi na sytuację międzynarodową - - informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Jednak bez względu na wszystko, organizowane akcje krwiodawstwa mają przez cały czas szczególne znaczenie.

Poniedziałkowy punkt pobierania krwi w Nadodrzańskim Oddziale SG zorganizował personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Do oddania krwi zakwalifikowało się 13 osób. Niektóre z tych osób zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy.

W ten sposób zebrano blisko 5 litrów krwi.

Kolejna taka akcja odbędzie się w marcu 2024 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto