Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nakręcili film o Nowym Mieście. To element multimedialnej kapsuły czasu [ZDJĘCIA, WIDEO]

maw
archiwum Zespołu Filmowego Pomidor
Projekt Zespołu Filmowego Pomidor "Nowe Miasto 2050", to multimedialna kapsuła czasu, która w 2050 roku pozwoli mieszkańcom dzielnicy Nowe Miasto zajrzeć w przeszłość, do roku 2016. - Film ten nagrany na różnych nośnikach danych zostanie umieszczony w kapsule czasu i zakopany 9 kwietnia o godzinie 17.00 przed urzędem miasta przy ul. Podgórnej - dodają jego twórcy.

Paweł Toporski, Bartłomiej Michalski, Tomasz Wojtuściszyn. Absolwenci UZ, zielonogórzanie postanowili zrealizować nietypowy projekt. Projekt o nazwie "Nowe Miasto 2050". Otrzymali dofinansowanie z urzędu miasta i... z kamerą ruszyli w teren. A dokładniej do wszystkich 17 sołectw dzielnicy Nowe Miasto. - Samo filmowanie zajęło nam cztery dni - przyznają członkowie Zespołu Filmowego Pomidor.

- Uwieczniliśmy naszą dzielnicę, jej zabytki, szkoły, kościoły, place zabaw, czyli najważniejsze miejsca. Staraliśmy się pokazać to, jak żyje się w dzielnicy Nowe Miasto w roku 2016.

- Rozmawialiśmy również z mieszkańcami. Pytaliśmy ich o tym jakie zmiany zauważyli po połączeniu miasta z gminą, czego im brakuje, jak wyobrażają sobie swoje sołectwa w 2050 roku. Odpowiedzi czasem były zaskakujące. Najmłodsi zawsze podkreślali, że brakuje im sklepów. Nawet, gdy stali obok marketu. Starsi natomiast na plus zaznaczali zwiększoną liczbę kursów autobusów. Ale tak naprawdę większość z naszych rozmówców nie potrafił wyobrazić sobie, co będzie za kilkadziesiąt lat - dodają.

Zobacz film: Nowe Miasto 2050

Etap kręcenia i montażu zakończony. Teraz przed twórcami i realizatorami projektu kolejne zadanie. - Cały projekt "Nowe Miasto 2050" to multimedialna kapsuła czasu, na którą składa się nie tylko film, ale i zdjęcia, zapiski... Wszystko to zostanie hermetycznie zamknięte i zakopane przed urzędem miasta już w sobotę, 9 kwietnia br. Szukaliśmy takiego miejsca, żeby nikt nie wykopał za szybko tej skrzyni. Aby to było miejsce publiczne, na widoku. I przede wszystkim związane z miastem. Liczymy na to, że ktoś za 34 lata tę tabliczkę w trawie zauważy i odkopie naszą kapsułę - przyznają zielonogórzanie.

To oczywiście nie ostatni projekt ekipy ze Stowarzyszenia Zespół Filmowy Pomidor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto