MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie „posmakowaliście” jeszcze „Witaminek”? Nie poznaliście „Pielęgniarki”? Ruszajcie więc do Galerii BWA! To ostatni dni wystawy Basi Bańdy

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Wystawa „Róże, róże, są tylko róże” – z okazji 20 lat pracy twórczej zielonogórskiej artystki Basi Bańdy - czynna jest w Galerii BWA w Zielonej Górze do niedzieli, 4 lipca 2021 roku
Wystawa „Róże, róże, są tylko róże” – z okazji 20 lat pracy twórczej zielonogórskiej artystki Basi Bańdy - czynna jest w Galerii BWA w Zielonej Górze do niedzieli, 4 lipca 2021 roku Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Wystawę „Róże, róże, są tylko róże”, będącą podsumowaniem 20 lat pracy twórczej Basi Bańdy – możemy oglądać do 4 lipca 2021 r., ale uwaga – już w piątek, 2 lipca spotkanie z zielonogórską artystką w Galerii BWA.

„Od czasu swojego debiutu w 2001 roku, Basia Bańda tworzy świat, w którym przenikają się jej życiowe i artystyczne preferencje, obawy, zachwyty i niechęci. W malarstwie, rysunkach, kolażach, obiektach, zdjęciach opowiada o swoich relacjach z rzeczywistością, będącą materiałem do przetwarzania, przestrzenią najczęściej obcą ale fascynującą. Jest artystką dojrzałą choć przecież zachowującą ciągle młodzieńczą ciekawość, radość eksploracji nowych obszarów…” – czytamy przy okazji otwartej w Galerii BWA 11 czerwca 2021 r. wystawy „Róże, róże, są tylko róże”.

Biennale Zielona Góra 2020 – międzynarodowa wystawa sztuki w Zielonej Górze

20 lat pracy twórczej Basi Bańdy

Wystawa „Róże, róże, są tylko róże”, której tytuł artystka zaczerpnęła z piosenki Wandy Warskiej, to podsumowanie 20 lat pracy twórczej zielonogórskiej artystki. Oglądamy w Galerii BWA w Zielonej Górze prace starsze, ale dominują najnowsze obrazy i akwarele. Za kilka miesięcy wyjdzie książka poświęcona sztuce Basi Bańdy, będąca podsumowaniem niezwykłego zjawiska, jakim jest ta twórczość.
Ekspozycja czynna do niedzieli, 4 lipca 2021 roku.

Basia Bańda – rodowita zielonogórzanka

Basia Bańda jest rodowitą zielonogórzanką, po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu powróciła do rodzinnego miasta, obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, jest doktorą sztuki.

Basia Bańda opowie o swojej twórczości

W piątek, 2 lipca 2021 roku o godz. 19.00 – w Galerii BWA w Zielonej Górze – spotkanie z Basią Bańdą, która w rozmowie z dyrektorem BWA Wojciechem Kozłowskim opowie o swoich motywacjach, inspiracjach i fascynacjach w kontekście prac prezentowanych na wystawie.

Galeria BWA Zielona Góra - Lot Ikara - wystawa w hołdzie Zenonowi Polusowi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto