Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od dziś auto zostanie odholowane, jeśli zaparkujesz na zakazie przy szpitalu… Zapłacisz za to!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Od poniedziałku, 5 lutego br., źle zaparkowane auta na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu
Od poniedziałku, 5 lutego br., źle zaparkowane auta na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu Radek Koleśnik
Na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trwa przebudowa. Tymczasem kierowcy aut parkują gdzie popadnie, utrudniając tym samym inwestycje, a co gorsza blokując swobodny przejazd karetom. Dlatego od poniedziałku pojazdy zaparkowane w miejscach zakazu są odholowywane na koszt właściciela!

Od listopada ubiegłego roku trwa przebudowa układu komunikacyjnego na terenie zielonogórskiej lecznicy. To oznacza utrudnienia w tym miejscu. Niełatwo zwłaszcza znaleźć miejsce parkingowe. Stąd wiele osób parkuje, nie zważając na znaku zakazu ani nie myśląc o tym, że ich pojazd będzie przeszkodą dla karetki pogotowia czy straży pożarnej. To stwarza zagrożenie życia, zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko pacjentów.

Od poniedziałku, 5 lutego br., źle zaparkowane auta na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu

Od dziś auto zostanie odholowane, jeśli zaparkujesz na zakaz...

Szpital Uniwersytecki: Za kilka tygodni będzie gotowy największy parking

Jak informuje Szpital Uniwersytecki – takie parkowanie gdzie popadnie utrudnia i wydłuża czas prac budowlanych. Czasami przez godzinę albo i dłużej poszukiwany jest właściciel auta, które blokuje wjazd czy wyjazd z placu budowy. Poza tym pamiętajmy też, że podczas przebudowy pracuje tu wiele ciężkiego sprzętu, który może uszkodzić pozostawione w nieodpowiednich miejscach samochody.
- Zdajemy sobie sprawę z występujących na terenie szpitala trudności i z góry za nie przepraszamy. Jednak aby było lepiej, najpierw musi być gorzej. Optymistyczna informacja jest taka, że już za kilka tygodni będzie gotowy największy, bo na 250 miejsc parking naprzeciwko Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – informuje na swoim profilu szpital. - A kierowcom podpowiadamy, że całkiem niedaleko do ich dyspozycji jest duży, wielopoziomowy parking pod Palmiarnią. Ceny konkurencyjne, pierwsza godzina gratis.

Przebudowa terenu Szpitala Uniwersyteckiego za 47 mln zł

Inwestycja, która się obecnie toczy na terenie szpitala, kosztuje 47 milionów złotych (30 mln zł to fundusze z Polskiego Ładu, a 17 mln zł to fundusze województwa lubuskiego). Co się zmieni w tym miejscu? Przebudowane zostaną drogi, chodniki, miejsca postojowe. Wprowadzony zostanie system infokiosków, który ułatwi poruszanie się na terenie szpitala pacjentom i osobom odwiedzającym. Pojawi się infrastruktura w postaci sieci wodociągowej, sieci kanalizacyjnej – są to odcinki o łącznej długości kilku kilometrów, kilkanaście kilometrów światłowodów, pięć kilometrów sieci elektroenergetycznych, które będą służyły do obsługi systemu oświetlenia i monitoringu. Nie zabraknie też wiat ze stojakami rowerowymi, a także tężni solankowej, placów rekreacyjnych. Będzie też plac rehabilitacyjny z siłownią pod chmurką.

Będzie też 200 kamer monitoringu

Na pewno łatwiej będzie poruszać się po szpitalnym terenie osobom z niepełnosprawnościami. Bo chodniki zostaną poszerzone, odpowiednio przystosowane będą miejsca parkingowe. W sumie ma być ich być 500 (50 dla osób z niepełnosprawnościami). Pojawią się też miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.
Dzięki temu zadaniu nie tylko będzie bezpieczniej i wygodniej poruszać się po szpitalnym terenie, ale także nie będzie on zalewany podczas większych opadów deszczu, a to m.in. za sprawą czterech zbiorników retencyjno-rozsączających (woda opadowa trafi do gruntu na terenie szpitala, a nie do sieci miejskiej). W ramach inwestycji zamontowanych zostanie także 200 kamer monitoringu, powstanie około 170 opraw nowego oświetlenia.

Przeczytaj także:

Zobacz też rozpoczęcie przebudowy układu komunikacyjnego w szpitalu:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto