Pomaganie jest dziecinnie proste! "Nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy"

Artykuł sponsorowany
Przekaż 1% dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” i pomagaj wspólnie z nami. To nic nie kosztuje, a życie ratuje.
Przekaż 1% dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” i pomagaj wspólnie z nami. To nic nie kosztuje, a życie ratuje.
Grzegorz Hryniewicz, prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” zachęca do przekazania 1% podatku i opowiada jak działa i rozwija się organizacja, która pomogła na 6 milionów złotych.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać”, jest organizacją pożytku publicznego, która istnieje od ponad 11 lat. Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” to przede wszystkim wspaniali i kreatywni ludzie, którzy je tworzą, pracując charytatywnie i oddając swoje serca na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, organizacji wydarzeń oraz wsparcia potrzebującym.

Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Grzegorz Hryniewicz od wielu zachęca do pomocy słowami:

"Dopóki jesteśmy zdrowi to powinniśmy pomagać innym, nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy"

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” pomaga chorym i potrzebującym, organizuje wiele akcji, gali charytatywnych i pomogło dzięki Państwa wsparciu na kwotę 6 milionów złotych.

Członkami Honorowymi-Ambasadorami Stowarzyszenia są gwiazdy, które namawiają do pomocy naszym podopiecznym: Kasia Wilk, Dorota Gardias, Joanna Kołaczkowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Michał Szpak i Bartek Jędrzejak. Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom potrzebującym i chorym. Ciągle rozszerza swoje działania, dlatego też we wrześniu 2019 roku otworzyło Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, które sfinansowane zostało przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wyszedł z nowymi projektami, które mają na celu przełamywanie barier, kierując się przesłaniem, że najważniejszy jest drugi człowiek.

W okresie świątecznym odwiedziliśmy wspaniałe dzieciaczki z Pogotowia Opiekuńczego, którym nasi Wolontariusze stworzyli i wręczyli paczki bożonarodzeniowe. Obchodziliśmy również wspólne pierwsze urodziny naszego Bachusika „Pomagusia”, który wykonany z brązu przesiaduje w samym sercu Zielonej Góry, na małej fontannie na deptaku. Spotykamy się regularnie w naszej siedzibie przy ulicy Dąbrowskiego 35 w Zielonej Górze. Podczas spotkań, planujemy, myślimy nad różnorodnymi pomysłami, ale także wspieramy się w spontanicznych rozmowach.

Już na samym początku marca nawiązaliśmy aktywną i długo wyczekiwaną współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, pracowaliśmy nad powstaniem wyjątkowego konkursu dla zielonogórskich szkół, mającego na celu pomoc dla Schroniska i zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy. Nasi Wolontariusze zaangażowali się również w spacery z bezdomnymi pieskami, lecz ze względów na obecną sytuację związaną z koronawirusem zostało to przełożone... czekamy z niecierpliwością na powrót do wszystkich naszych zadań i planów.

W tak trudnym dla wszystkich czasie, w którym musimy zmierzać się z tak dalekim, a zarazem bliskim zjawiskiem jak pandemia, która nas dotknęła, Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wraz z Wolontariuszami Centrum Pomocy „Warto jest Pomagać” postanowili działać wirtualnie. Z dnia na dzień przenieśliśmy się w wirtualny świat, w którym też możemy pomagać i czuć się potrzebnymi.

W Internecie, na Facebooku powstała wyjątkowa grupa. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ staramy się działać, przekładając swoją pracę i chęć niesienia pomocy do Internetu, do możliwości, jakie dał nam aktualnie Świat. Grupa nosi nazwę „Wirtualnie. Kreatywnie. Twórczo”, już w ciągu jednego tygodnia dołączyło ponad 300 osób! Wspólnie tworzymy różnego rodzaju twórcze pomysły od inspiracji poprzez konkursy i propozycje muzyczno-filmowe do gier i zabaw, które można realizować razem z rodziną, będąc w domu. Tematyka poruszana na grupie jest dla wszystkich grup wiekowych, dlatego jeszcze bardziej zachęcamy wszystkich do dołączenia i aktywnego udzielania się.

Pomaganie jest proste. Wystarczy wpisać nasz numer KRS

Na rozliczenie PIT-a mamy czas do końca maja. Oto kilka prostych kroków, które ułatwią Tobie rozliczenie PIT-a. 1 % podatku dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” to pomoc w chorym w powrocie do zdrowia.

Grzegorz Hryniewicz pokazuje trzy kroki jak łatwo to zrobić. Po pierwsze: Przekaż 1% podatku wpisując KRS 0000 318 521, po drugie przekaż darowiznę na szlachetny cel. Na stronie www.wartojestpomagac.pl łatwo i szybko możesz pomóc robiąc przelew. Po trzecie: Ktoś bliski potrzebuje pomocy? Napisz do nas na [email protected] opisując cel zbiórki, a my podpowiemy jak możesz pomóc.

W tym roku PIT-a można rozliczyć wyjątkowo do końca maja 2020 roku. Bezpłatny program do rozliczenia pita i przekazania 1% podatku znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl Rozliczając się za pomocą naszego programu wspierasz podopiecznych Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

Przedstawiamy instrukcję jak w kilku krokach przekazać 1% dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.
W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT. 2. Uwierzytelnij się, wpisując swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2018 lub użyj profilu zaufanego. Co dalej? Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP. Uwaga jeśli robisz to po raz pierwszy to

  1. wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku KRS 0000 318 521,
  2. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  3. zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.

Jeśli chcesz zmienić OPP to:

  1. wybierz opcję „Zmieniam organizację”,
  2. wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1% ,
  3. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  4. zatwierdź tę zmianę.

Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pomaganie jest dziecinnie proste! "Nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy" - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto