Porażka Lechii, mimo niezłej gry

Daniel Sawicki
Wojciech Okińczyc (w efektownym wyskoku) zdobył dla Lechii jednego gola
Wojciech Okińczyc (w efektownym wyskoku) zdobył dla Lechii jednego gola Daniel Sawicki
Falstartem zaczęła się ligowa wiosna w Zielonej Górze. Mimo niezłej gry, szczególnie w pierwszej połowie, Lechia przegrała w sobotę pojedynek z Olimpią Grudziądz 2:3 (2:1).

Goście byli zdecydowanym faworytem meczu i pokazali, że są niezłym zespołem. W pierwszej odsłonie miejscowi zaczeli fatalnie. Już w 11. min po rzucie rożnym nieszczęśliwie interweniował Tomasz Pawliczak i wpakował piłkę do własnej bramki.
Taki początek nie załamał lechistów. W 20 min po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki najwyżej wyskoczył Wojciech Okińczyc i było 1:1. Lechia przeważał i w 35 min objęła prowadzenie. Tym razem po dośrodkowaniu głową uderzał Paweł Kaczorowski i piłka zaskoczyła bramkarza gości.
W drugiej połowie impet miejscowych znacznie osłabł. Do głosu doszła Olimpia. Najpierw w 53 min przyjezdni doprowadzili do wyrównania, a w 68 min objeli prowadzenie 3:2 i nie oddali go do końca meczu.
Lechia grała w składzie: Dobroliński - Topolski, Wojtysiak, Tyktor, Pawliczak - Galdinho (46. Sztonyk), Figiel (60. Głowania), Dorniak (75. Małecki) - Kojder, Okińczyc, Kaczorowski (77. Duchnowski).