Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyszłość lubuskiej kolei. To temat kolejnego spotkania w ramach cyklu Lubuskie 2.0

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Lubuskie 2.0 - to cykl spotkań, podczas których odbywają się dyskusje na ważne społecznie tematy, dotyczące mieszkańców województwa lubuskiego
Lubuskie 2.0 - to cykl spotkań, podczas których odbywają się dyskusje na ważne społecznie tematy, dotyczące mieszkańców województwa lubuskiego Archiwum organizatorów
Czy jest nadzieja dla lubuskich kolei? – to temat trzeciego już spotkania z cyklu Lubuskie 2.0. Odbędzie się ono 6 marca o godzinie 17.00 w Mediatece Góra Mediów w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Norwida.

O lubuskiej kolei mówi się od dawna. Bo to nie tylko problem bieżących połączeń. Nie tylko planowanych tras Szybkich Kolei czy uruchomienia Kolei Lubuskiego Trójmiasta, łączącego nie tylko Sulechów, Nową Sól i Zieloną Górę. To także problem połączeń lubuskich stolic i uruchamiania pozamykanych dawniej linii.

Lubuskie 2.0 - to cykl spotkań, podczas których odbywają się dyskusje na ważne społecznie tematy, dotyczące mieszkańców województwa lubuskiego

Przyszłość lubuskiej kolei. To temat kolejnego spotkania w r...

Jak poprawić jakość i dostępność usług kolejowych?

Gościem stowarzyszeni Leubuzzi i biblioteki będzie Kamil Zając, który opowie o aktualnej sytuacji i perspektywach rozwoju transportu kolejowego w naszym regionie. Dowiemy się, jakie są główne problemy i wyzwania, jakie rozwiązania proponują eksperci i organizacje społeczne, oraz jak każdy z nas może wpłynąć na poprawę jakości i dostępności usług kolejowych.
Kamil Zając - dziennikarz, grafik i socjolog, specjalizujący się w tematyce transportowej. Autor i współautor wielu artykułów i raportów branżowych, twórca infografik i wizualizacji danych. Współpracuje z Polskim Instytutem Transportu Drogowego, Rynek Kolejowy, Transport Manager i innymi mediami. Zajmuje się doradztwem w kwestiach społecznych i transportowych.

Województwo lubuskie lepszym miejscem dla mieszkańców

Inicjatywa “LUBUSKIE 2.0 to seria spotkań i dyskusji, dotyczących różnych aspektów społeczeństwa - od rynku pracy, przez różnorakie kwestie społeczne, zdrowie psychiczne, aż po ekologię. Celem tych wydarzeń jest poszukiwanie nowych dróg do uczynienia województwa lubuskiego lepszym miejscem dla wszystkich jego mieszkańców.

Przeczytaj także:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto