Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowe trasy autobusowe skomunikują kolejne osiedla. Które trasy ulegną zmianie? Sprawdź

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
MZK Zielona Góra wprowadza kolejne zmiany. Nowe autobusy, nowe trasy i nowa flota. Które osiedla skorzystają?
MZK Zielona Góra wprowadza kolejne zmiany. Nowe autobusy, nowe trasy i nowa flota. Które osiedla skorzystają? Fot. Mariusz Kapała
W Miejskim Zakładzie Komunikacji będą kolejne zmiany. Wraz z początkiem roku magistrat ogłosił dwie duże zmiany. Tym razem jednak zmiany obejmą nowe trasy autobusowe i nowe przystanki, więc kolejne ulice zostaną skomunikowane. Co czeka pasażerów?

Na fali zmian i pozytywnego odbioru działań miasta, ogłoszone zostały nowe trasy. Komunikacja miejska dojedzie w dotychczas omijane rejony. Zmiana ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej na osiedlu Braniborskim.

Odpowiedź na prośby

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy zgłaszali trudności z dojściem do przystanków, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania ulic Osiedlowej i Chmielnej. Na jedno z najwyżej położonych osiedli w mieście autobusy MZK linii 6 dotychczas dojeżdżały jedynie do ul. Braniborskiej, bo wąskie i kręte uliczki uniemożliwiały przejazd 12-metrowymi autobusami elektrycznymi. Wprowadzenie zmian było możliwe dzięki zakupowi nowych, krótszych pojazdów elektrycznych marki PILEA. Te nowoczesne autobusy, jak informuje UM Zielona Góra, oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, bo nie emitują spalin, to doskonale poradzą sobie z trudnymi warunkami terenowymi osiedla.

Linia nr 6 - nowa trasa

Nowa trasa linii nr 6 przewiduje przejazd przez ulicę Osiedlową i Chmielną, zakończony na Wrocławskiej. Aktualnie trwają prace nad lokalizacją nowych przystanków, które mają jeszcze bardziej zbliżyć mieszkańców do szybkiej i wygodnej komunikacji miejskiej. Zmiany te są efektem współpracy miejskich urzędników, lokalnych działaczy oraz mieszkańców, którzy nieustannie dążyli do poprawy warunków dojazdu w najtrudniej dostępnych częściach miasta. Autobusy linii nr 6 pojadą zmodyfikowaną trasą już na przełomie marca.

Kolejna zmiana

Warto wspomnieć, że MZK niedawno podjęło także inne inicjatywy mające na celu ułatwienie korzystania z komunikacji miejskiej. Zielona Góra będzie pierwszym miastem w Polsce całkowicie zwalniającym studentów z opłat za przemieszczanie się komunikacją miejską i jednym z czterech miast, w którym uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają darmowe bilety. Poza Zieloną Górą jest jeszcze Rzeszów, Szczecin i Wrocław. Kolejną nowością jest wprowadzenie biletów czasowych, umożliwiających przejazd na jednym, 3-złotowym bilecie przez 60 minut. Te zmiany mają zachęcić do korzystania z centrum przesiadkowego, które zostało stworzone do szybkiego transportu komunikacją miejską.

To dopiero początek

Wprowadzenie nowej trasy na osiedlu Braniborskim to tylko początek. MZK nie zamierza poprzestać na osiągnięciach i już teraz zapowiada konsultacje oraz prace koncepcyjne nad dalszym rozwojem sieci komunikacyjnej, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Zielonej Góry.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto