Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zielonogórski Weekend Kobiet Wspaniałych już niedługo. Plebiscyt trwa. Znasz wspaniałą, lokalną społeczniczkę? Zgłoś jej kandydaturę!

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Istotą jest zauważenie wyjątkowych kobiet z naszego najbliższego otoczenia, które, choć nie proszą o uwagę, to ich praca zasługuje na wyróżnienie.
Istotą jest zauważenie wyjątkowych kobiet z naszego najbliższego otoczenia, które, choć nie proszą o uwagę, to ich praca zasługuje na wyróżnienie. Pexels
Fundacja My Aktywni i Stowarzyszenie Konkret po raz pierwszy organizują plebiscyt, który ma wyróżnić i docenić lokalne bohaterki. Projekt powstał dzięki środkom Urzędu Miasta Zielona Góra. Poszukiwane są kobiety, które nie boją się zająć stanowiska w istotnych sprawach, a podczas ostatniego roku szczególnie wyróżniły się swoją bezinteresowną działalnością na rzecz innych.

Wystartowała możliwość zgłaszania kandydatek w Plebiscycie Kobiet Wspaniałych. To ma być wyróżnienie dla inspirujących i zaangażowanych społecznie kobiet, które na co dzień działają w ciszy. Znasz wspaniałą kobietę, która jest gotowa służyć innym, nie licząc się z wysiłkiem, czasem i nieoczekującą niczego w zamian? Niech jej historia zostanie nagłośniona!

Tu nie chodzi o wielkie nazwiska

Jak informują organizatorzy, tu nie chodzi o wielkie nazwiska, tu chodzi o kobiety, które działają społecznie i na rzecz innych, ale nie są znane z pierwszych stron gazet. Lena Pilonis, z Fundacji My Aktywni tłumaczy, że istotą jest zauważenie wyjątkowych kobiet z naszego najbliższego otoczenia, które, choć nie proszą o uwagę, to ich praca zasługuje na wyróżnienie.

Kobieta Wspaniała

Plebiscyt nagrodzi wspaniałe kobiety aż w dziesięciu kategoriach.

  • Lokalna Słodycz to kobieta, która aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jej zaangażowanie objawia się wspaniałymi wypiekami, które dostarcza zawsze wtedy, kiedy jest ważna zbiórka lub kwesta na rzecz innych.
  • Lokalna Liderka sportów różnych powinna aktywnie uczestniczyć w różnorodnych sportach i osiągać doskonałe wyniki, będąc nieustannym źródłem inspiracji dla innych.
  • Lokalna Bizneswomen wyróżnia się doskonałymi umiejętnościami zarządzania własnym biznesem oraz osiągnęła znaczące sukcesy na lokalnym rynku.
  • Lokalnie Dojrzały Punkt Widzenia to kategoria dla kobiety, którą podziwiamy za wyróżniające się spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i niezwykłą dojrzałością w podejściu do lokalnych problemów i wyzwań społecznych.
  • Lokalnie Wspaniała Matka Zastępcza spełnia się jako matka zastępcza i wyróżnia się niesamowitą troską, oddaniem i zaangażowaniem w wychowanie i opiekę nad dziećmi, które zostały jej powierzone.
  • Lokalnie Kulturalna to twórcza i pełna pasji kobieta, działająca w różnych dziedzinach kulturalnych, takich jak sztuka, muzyka, teatr, literatura, film czy taniec. Angażuje się w rozwijanie lokalnej kultury i inspiruje innych.
  • Lokalna SuperWomen jest lekarką, policjantką albo strażaczką, która wyróżnia się w swojej dziedzinie i wnosi pozytywny wpływ na społeczność lokalną. Jest niezwykle oddana i kompetentna, skupiona na służbie ludziom i ratowaniu życia.
  • Lokalna ArtKreatorka wykazuje się wybitnym talentem artystycznym oraz zaangażowaniem w rozwój lokalnej sceny artystycznej. Może to być malarka, rzeźbiarka, graficzka, fotografka, performerka lub artystka pracująca w innych dziedzinach sztuki.
  • Lokalna Lwica (Królowa Zwierząt) działa dla dobra zwierząt niezależnie od osobistych korzyści, a jej działania przyczyniają się do poprawy sytuacji zwierząt w lokalnej społeczności.
  • Lokalna Społecznica aktywnie uczestniczy lub organizuje różnego rodzaju działania i inicjatywy mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców w swoim otoczeniu.

Zgłoś wspaniałą kandydatkę

Na potrzeby plebiscytu został przygotowany formularz, w którym należy uzupełnić swoje dane, dane wspaniałej kobiety oraz opisać, dlaczego według nas jest to odpowiednia kandydatka do nagrody. - My się następnie zgłosimy do kandydatki, zapytamy, czy na ochotę wziąć udział w konkursie – informuje Lena Pilonis. Sylwetki nominowanych kobiet będą udostępniane w Internecie, abyśmy mogli je poznać, ale ostateczną decyzję o wygranej podejmie kapituła.

- Powołałyśmy niezależną kapitułę, która spośród wszystkich kandydatek w poszczególnych kategoriach wyłoni laureatki, a następnie wybierze zwyciężczynie. Jeśli będzie jakiś problem, co do wygranej, to przewidujemy także wyróżnienia — dodaje prezeska Fundacji My Aktywni.

Finałowa Gala

Plebiscyt jest częścią Zielonogórskiego Weekendu Kobiet Wspaniałych, który obejmuje dwa wydarzenia. W sobotę 9 marca o godzinie 18:00, zaraz po Dniu Kobiet odbędzie się finał plebiscytu — Gala Kobiet Wspaniałych. Tego wieczoru w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego zostaną wręczone statuetki finalistkom pierwszej edycji Plebiscytu Kobiet Wspaniałych. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Dom Samotnej Matki w Zielonej.

- Nie chcemy jeszcze zdradzać, co czeka na zwyciężczynie, ale na pewno wyjątkowe statuetki. Tego wieczora najważniejsze będą kobiety. Myślę, że wypełnimy aulę Uniwersytetu Zielonogórskiego po brzegi kobiecą energią i urodą — mówi Lena Pilonis.

W szpilkach wokół Ratusza

To jednak nie wszystko, w niedziele bowiem odbędzie się Bieg w Szpilkach. To wydarzenie otwarte dla wszystkich, dla kobiet i mężczyzn. Bieg odbędzie się na niewielkim, symbolicznym dystansie, trasa obejmie teren Ratusza i pobliskiego deptaku. Tam też stanie scena i odbywać się będą aktywności dla kobiet.

- Marzy nam się, aby ta inicjatywa rozwijała się w kolejnych latach. Będziemy robić wszystko, żeby odbywał się co roku – dodaje prezeska Fundacji My Aktywni, Lena Pilonis.

Zgłoszenia
Regulamin

Czytaj też:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto