MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czego boją się Lubuszanie? Pająki, lęk wysokości? Zobacz nasze najdziwniejsze fobie! [ZDJĘCIA]

m.korn
Wedle podręcznika psychiatrii, fobia to objaw lub rodzaj nerwicy lękowej polegający na unikaniu określonych sytuacji, przedmiotów, a nawet wyobrażeń wyzwalających silny lęk, niepokój.

Naturalnie, niemal każdy z nas odczuwa jakieś lęki. Jedna z zielonogórzanek na przykład, która jest moją sąsiadką, czuje paniczny strach np. przed pająkami (arachnofobia). Popytałem trochę zielonogórzan i okazuje się, że nękają ich lęki przed zamkniętymi lub otwartymi przestrzeniami (klaustrofobia i agorafobia) lub np. przed wysokościami (akrofobia). W zasadzie sam mam trochę lęk wysokości. Wyobraźcie sobie, że jest nawet taki skoczek, mowa o Danielu Andre Tande, który mimo lęku wysokości kocha skoki narciarskie i wcale nie zamierza z tego sportu zrezygnować. Co ciekawe, np. biorąc pod uwagę akrofobię, człowiek może odczuwać bardzo silny lęk spoglądając np. z balkonu na ulicę, choć balkon może być zaledwie na drugim piętrze, a nie na szczycie wieżowca.

Popytałem jednak trochę i okazuje się, że są Lubuszanie, którzy boją się kotów. Są też tacy, cierpiący na coś takiego, jak pediofobia, spectrofobia, ablutofobia. Co to właściwie takiego? Często możemy nie być świadomi, że coś nam dokucza, że na coś cierpimy. Postanowiłem trochę poszperać i odpowiedzieć w dość prosty sposób na pytanie czym dana fobia jest, czego się boimy i jakie jeszcze dziwne lęki nam towarzyszą. 

Zobacz też: Ten śmiałek przeszedł po linie między dwiema wielkimi formacjami
 
Źródło: STORYFUL

Czytaj również: 
--->   To najbardziej nawiedzone miejsca w Lubuskiem [ZDJĘCIA, WIDEO]
--->  TOP 10 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce [GALERIA]
--->   Kultowe sceny erotyczne. Wiesz z jakiego są filmu?
--->   Te zdjęcia zostały zrobione tuż przed tragedią [ZDJĘCIA]
Wedle podręcznika psychiatrii, fobia to objaw lub rodzaj nerwicy lękowej polegający na unikaniu określonych sytuacji, przedmiotów, a nawet wyobrażeń wyzwalających silny lęk, niepokój. Naturalnie, niemal każdy z nas odczuwa jakieś lęki. Jedna z zielonogórzanek na przykład, która jest moją sąsiadką, czuje paniczny strach np. przed pająkami (arachnofobia). Popytałem trochę zielonogórzan i okazuje się, że nękają ich lęki przed zamkniętymi lub otwartymi przestrzeniami (klaustrofobia i agorafobia) lub np. przed wysokościami (akrofobia). W zasadzie sam mam trochę lęk wysokości. Wyobraźcie sobie, że jest nawet taki skoczek, mowa o Danielu Andre Tande, który mimo lęku wysokości kocha skoki narciarskie i wcale nie zamierza z tego sportu zrezygnować. Co ciekawe, np. biorąc pod uwagę akrofobię, człowiek może odczuwać bardzo silny lęk spoglądając np. z balkonu na ulicę, choć balkon może być zaledwie na drugim piętrze, a nie na szczycie wieżowca. Popytałem jednak trochę i okazuje się, że są Lubuszanie, którzy boją się kotów. Są też tacy, cierpiący na coś takiego, jak pediofobia, spectrofobia, ablutofobia. Co to właściwie takiego? Często możemy nie być świadomi, że coś nam dokucza, że na coś cierpimy. Postanowiłem trochę poszperać i odpowiedzieć w dość prosty sposób na pytanie czym dana fobia jest, czego się boimy i jakie jeszcze dziwne lęki nam towarzyszą. Zobacz też: Ten śmiałek przeszedł po linie między dwiema wielkimi formacjami Źródło: STORYFUL Czytaj również: ---> To najbardziej nawiedzone miejsca w Lubuskiem [ZDJĘCIA, WIDEO] ---> TOP 10 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce [GALERIA] ---> Kultowe sceny erotyczne. Wiesz z jakiego są filmu? ---> Te zdjęcia zostały zrobione tuż przed tragedią [ZDJĘCIA] Pixabay
Wedle podręcznika psychiatrii, fobia to objaw lub rodzaj nerwicy lękowej polegający na unikaniu określonych sytuacji, przedmiotów, a nawet wyobrażeń wyzwalających silny lęk, niepokój.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Pożegnanie Pawła Paczkowskiego z Industrii Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto