Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej. Gala w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Podziękowaniom uczniom, rodzicom uczniów i współpracownikom nie było końca. Można było usłyszeć, że otrzymane głosy to kredyt zaufania, którego nie można zawieść. Wielu nauczycieli nominowanych było pierwszy raz, tym bardziej byli zaskoczeni uzyskanym wynikiem i zajęciem wysokiego miejsca.
– Moja praca, to przede wszystkim praca inżyniera, a praca dydaktyczna jest niejako efektem ubocznym pracy naukowej – mówił dr inż. Bartosz Michalak, adiunkt w Zakład Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Uniwersytecie Zielonogórskim, tłumacząc zaskoczenie nominacją i pierwszym miejscem w kategorii Nauczyciel Akademicki Roku. – Dziękuję za to, że moje podejście do studentów zostało w ten sposób docenione. Staram się zainteresować tym, co robią i tym, co chcą w życiu robić. Staram się też, żeby rozumieli, a nie nauczyli się, bo nauki techniczne wymagają zrozumienia, a nie tylko nauczenia.
Gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej pełna wzruszeń...
Nauczyciel z pasją
Agnieszka Schuster z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk w Nowej Soli przyznała, że została pozyskana z rynku zawodowego, a praca nauczyciela nie była jej pierwszym wyborem, a okazała się bardzo dobrym. Przez uczniów nazywana jest pani Projekt. Szybko wyjaśniła, dlaczego.
– Nie wyobrażam sobie pracy bez projektu. Projekt to moja ukochana metoda. Zaangażowanie dzieci, ich twórczość, kreatywność i satysfakcja, jaka na koniec powstaje bardzo cieszy. Bez projektów nie znalazłabym się tutaj. Dziękuję, że zostało to zauważone i docenione – podkreśliła.
Katarzyna Paczkowska, właścicielka szkoły językowej Poli Lingua ze Słubic przyznała, że zaczynała w działalność w Słubicach zaledwie parę lat temu od zera. Docenienie w plebiscycie i zajęcie trzeciego miejsca w kategorii Szkoła Językowa Roku to duży sukces.
Zobacz: wyniki plebiscytu
Lubuskie szkoły. Wspólne sukcesy
Kiedy zapraszani na scenę byli poszczególni nauczyciele, współpracownicy gratulowali oklaskami. Uhonorowani dyrektorzy szkół podkreślali, że sukces szefa, to sukces całego zespołu i współpracy.
Lubuska Wicekurator Oświaty Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz oceniła, że Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej to jedna z ważniejszych imprez dla środowiska nauczycielskiego: – Dyrektorzy wysyłają wnioski o odznaczenia w styczniu, o Medale Komisji Edukacji Narodowej w lutym, o nagrody Lubuskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej i Nauki w marcu. Są to nagrody, o które wnioskuje dyrektor szkoły. Natomiast tutaj nagrodzili państwa uczniowie i rodzice. To wyższa półka.
– Szkoła, to coś więcej niż placówka edukacyjna, to środowisko wzrastania młodych ludzi – podkreślił w swoim wystąpieniu redaktor naczelny Gazety Lubuskiej Janusz Życzkowski.
Zobacz też wideo: Wirtualna strzelnica w IV LO w Zielonej Górze. Otwarcie
Lubuskie szkoły. Wsparcie młodych elektryków i energetyków
Podczas gali głos zabrał również przedstawiciel spółki Enea Operator, która wspiera dwie lubuskie szkoły.
– To nie przypadek, że Enea Operator uczestniczy w takich wydarzeniach. Podejmujemy wiele inicjatyw związanych z edukacją. Współpracujemy z 12 szkołami na terenie naszego obszaru działania, w tym z dwiema w województwie lubuskim – mówił Mieczysław Atłachowicz, Regionalny Rzecznik Prasowy spółki ENEA Operator. - Mamy nie tylko wpływ materialny, finansowy na kształtowanie przyszłych energetyków i elektryków, ale również na poziom praktycznych umiejętności i wiedzy, którą uczniowie wykorzystują również w naszych bazach naukowych. Wspieramy też zaplecze laboratoryjne tych szkół. Część uczniów, którzy zdobyli ten zawód, dzisiaj już pracuje w naszej firmie i wielu innych w otoczeniu energetyki.
CKZiU "Elektryk" z Nowej Soli:
Czytaj też:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?