MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Elektronik otworzył Branżowe Centrum Umiejętności. Będzie można skorzystać z darmowych kursów informatyki i programowania

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Wideo
od 12 lat
To kolejny tego typu ośrodek w mieście, który połączy branże, pracodawców, szkoły i uczelnie. Tym razem Branżowe Centrum Umiejętności powstało w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ul. Staszica. Otwarte zostało w piątek, 19 kwietnia br. Dzięki tej inicjatywie młodzież ma być lepiej przygotowana na wejście na wymagający rynek pracy. Kto na tym skorzysta?

BCU mają być przodującymi w branżach ośrodkami, które umożliwią zarówno kształcenie młodzieży, jak i dokształcanie dorosłych oraz podnoszenie kwalifikacji nauczycieli, poprzez dostęp do najnowocześniejszych technologii. Jak mówi dyrektor CKZiU nr 2 w Zielonej Górze, Jarosław Matujzo, Branżowe Centrum Umiejętności zostało powołane przez Radę Miasta, a w „Elektroniku” będzie działać w dziedzinie informatyki i programowania.

Jak zmieniła się szkoła?

Dzięki tej inwestycji „Elektronik” zyskał gruntowny remont. Powstały m.in. nowoczesne pracownie informatyczno-komputerowe, świetność odzyskała także sala konferencyjna. Nie zabrakło nowoczesnego światłowodu, pomocy dydaktycznych czy ławek. Szkoła została także przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Dzięki temu wyposażyliśmy pracownie w nowy sprzęt, który będzie służył nie tylko uczniom — tłumaczy dyrektor.

Branżowe Centrum Umiejętności jest skierowane nie tylko do studentów i nauczycieli. Jak mówi Jarosław Matujzo, skorzystają wszyscy, którzy mają wykształcenie lub pracują w branży informatyczno-programistycznej.

Lubuskie. Darmowe szkolenia

W nowym Centrum dostępne mają być nowoczesne kursy obejmujące mi.in. zagadnienia z tematyki sieci komputerowych czy programowania systemów wbudowanych. - Zapraszamy wszystkich chętnych. To ogólnopolski program wiec przyjeżdżać mogą słuchacze z całej Polski i w takich kursach uczestniczyć — tłumaczy Jarosław Matujzo.

Kursy są bezpłatne, a dodatkowo gwarantują pokrycie kosztów związanych z dojazdem czy noclegiem i wyżywienie.

Jak się zapisać?

Pierwszy nabór rusza już 6 maja. Nie ma jednak podanej konkretnej daty rozpoczęcia kursu – ma wystartować niezwłocznie, po zapełnieniu listy chętnych.

-To są różne kursy, w zależności od tego do kogo są kierowane — tłumaczy dyrektor „Elektronika”. -Uczniowie będą mieli kursy 15-godzinne. Dorośli i studenci 30-godzinne. Dodatkowo mamy jeszcze kurs, który trwa 120 godzin i jest kursem certyfikowanym zakończonym egzaminem, który będzie honorowany na całym świecie.

Zielone Góra ma aż dwa takie ośrodki

To nowy pomysł na kształcenie zawodowe. Przypomnijmy, że to kolejne Branżowe Centrum w Zielonej Górze. Miesiąc temu, 19 marca br. otwarte zostało to przy zielonogórskiej Budowlance. Tam kształcić się można w dziedzinie budownictwo wodne i melioracja. Miasto otrzymało na oba centra około 19 mln zł. Środki na podobne Branżowe Centra Umiejętności pozyskało kilkadziesiąt miast w całej Polsce. Ma ich powstać nawet 120. Z województwa lubuskiego udało się to tylko Zielonej Górze.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elektronik otworzył Branżowe Centrum Umiejętności. Będzie można skorzystać z darmowych kursów informatyki i programowania - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto