MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jasełka w Sulechowie przyciągnęły tłumy, bo miały w sobie prawdziwą magię

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Jasełka w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury
Jasełka w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury Tomasz Rybarczyk
W magicznej atmosferze sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. "W życiu najważniejsza jest miłość", w reżyserii Krystyny Zamolskiej.

To już dziesiąty rok, kiedy Koło Misyjne zorganizowało charytatywną sztukę, celebrując jednocześnie swoje 11 urodziny. Od momentu powstania w grudniu 2012 roku przy parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie, Koło Misyjne postawiło sobie za cel niesienie pomocy osobom w potrzebie.

Jasełka w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury

Jasełka w Sulechowie przyciągnęły tłumy, bo miały w sobie pr...

Jasełka, licytacja i niezapomniane wrażenia w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury

Grupa wolontariuszy, w tym liczna młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, stanowi serce i duszę przedstawień, które stały się nieodłączną częścią kalendarza ważnych wydarzeń w gminie. W jasełkach wzięło udział 76 osób, które wspólnie stworzyły niezapomniane widowisko. Widzowie zobaczyli przeróżne stroje, które w większości zostały zrobione przez dzieci i przy pomocy rodziców. Zaangażowanie i liczny udział uczestników dodatkowo podkreślają siłę Koła Misyjnego oraz jego gotowość do pomocy potrzebującym. Sala widowiskowa SDK w czasie występu oraz prowadzonych licytacji tętniła życiem, a gorące brawa publiczności były najlepszym dowodem na zachwyt widzów.
Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli: burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oraz księża z sulechowskich parafii. Po zakończeniu spektaklu rozpoczęła się licytacja cennych przedmiotów oraz loteria fantowa. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie budowy studni dla dzieci z sierocińca w Isiolo w Kenii oraz pomoc w dofinansowaniu zakupu roweru tandemowego dla chorego na zespół Algermana Michała z Sulechowa.

Jasło to żłób małego Jezusa

Jasełka, znane nam głównie jako bożonarodzeniowa tradycja, przywołują obrazy dzieci odgrywających scenki z narodzin Jezusa Chrystusa. Ta staropolska tradycja, nazwana od słowa "jasło" oznaczającego żłób małego Jezusa, przywędrowała do Polski z Włoch, gdzie według wielu źródeł święty Franciszek z Asyżu stworzył pierwsze przedstawienie związane z narodzinami Jezusa w 1223 roku.
W Polsce jasełka zaczęły się upowszechniać na przełomie XIV i XV wieku, pierwotnie prezentowane z udziałem figurek, później zastąpionych marionetkami i kukiełkami. Z biegiem czasu tradycja ta ewoluowała, przechodząc z formy prezentacji figuralnej do teatralnej, z udziałem żywych aktorów. Początkowo jasełka były wystawiane jedynie w kościołach.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto