MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koalicja KO i PSL nadal blokuje rozwój portu w Elblągu

Wojciech Gawor
Wojciech Gawor

Chcielibyśmy, żeby Elbląg ponownie był miastem portowym, bo jest to olbrzymia szansa dla całego regionu elbląskiego, dla Żuław – powiedział w sobotę wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka podczas konferencji prasowej.

Rząd proponuje, by to państwo zarządzało portem i oferuje dokapitalizowanie portu kwotą w wysokości 100 mln zł. Niestety włodarz miasta i cała koalicja rządząca miastem spod znaku Platformy i PSL woli uprawiać brudną grę polityczną, a nie dbać o to, żeby nasze miasto, nasz region się rozwijał – mówił w sobotę wiceminister aktywów państwowych, podkreślając, że „miasta portowe kwitną w ostatnich latach”. Są siłą napędową rozwoju i inwestycji w wielu sferach gospodarki, co doskonale rozumieją mieszkańcy miasta i przedsiębiorcy.

Wiceminister Andrzej Śliwka, podkreślił, że „port morski w Elblągu byłby olbrzymią szansą”, by tworzyć „nowe miejsca pracy oraz ściągać biznes” do tego miasta.

Żeby port odzyskał i rozwijał swoje możliwości przeładunkowe, niezbędne są pieniądze na pogłębienie basenu portowego i zamontowanie obrotnicy. To przerasta możliwości samorządu.

Projekt klubu PiS zakładał, że „sejmik województwa warmińsko-mazurskiego opowiada się za przyjęciem przez Gminę Miasto Elbląg jako jedynego wspólnika spółki Zarząd Portu Morskiego Elbląg spółka z o.o., rządowej propozycji dokapitalizowania portu morskiego w Elblągu kwotą 100 milionów złotych, wpisania go do ustawy o portach i przystaniach morskich jako port o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, nadając mu status portów w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie-Świnoujściu oraz wzięcia przez Skarb Państwa odpowiedzialności za dalszy rozwój i inwestycje w porcie morskim w Elblągu”.

Głosami koalicji radnych KO i PSL, propozycja rządowa, została odrzucona.

Źródło: TVP info

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koalicja KO i PSL nadal blokuje rozwój portu w Elblągu - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto