Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuska policja ma nowego komendanta. Został nim inspektor Szymon Sędzik

OPRAC.: (sn)
Rozkazem pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim zostały powierzone inspektorowi Szymonowi Sędzikowi.
Rozkazem pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim zostały powierzone inspektorowi Szymonowi Sędzikowi. Lubuska Policja
Rozkazem pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim zostały powierzone inspektorowi Szymonowi Sędzikowi. We wtorek 16 stycznia nadinspektor Jarosław Pasterski - dotychczasowym szef garnizonu lubuskiej policji - pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Powierzenie obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim miało miejsce we wtorek 16 stycznia podczas uroczystej zbiórki, w której udział wzięła kadra kierownicza lubuskiej policji, kapelan lubuskiej policji, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z policją.

Nadinspektor Jarosław Pasterski nie jest już komendantem KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Zbiórka była równocześnie momentem pożegnania się nadinspektora Jarosława Pasterskiego ze sztandarem jednostki, którą kierował od ponad trzech lat.

Odchodzący szef lubuskich policjantów wstąpił w szeregi Policji w 1996 roku.

- Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, zaangażowany w zwalczanie przestępczości kryminalnej. Od 2004 roku służył w Centralnym Biurze Śledczym w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie. W 2006 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 został Naczelnikiem Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji. W 2017 roku Komendant Główny Policji powołał inspektora Jarosława Pasterskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. 29 czerwca 2020 roku nadinspektor Jarosław Pasterski powołany został na Komendanta Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Nadinsp. Pasterski podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji garnizonu lubuskiego za serdeczność, otwartość i wspólną, policyjną służbę: - Praca z ludźmi to najlepsza szkoła życia. Żadne kompendium wiedzy nie byłoby w stanie, tak szczegółowo, opisać wielości charakterów, międzyludzkich interakcji i zachowań. Tylko wspólne lata pozwalają również odkryć, że „tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. (...) I chociaż nie sposób wymienić wszystkich Państwa imiennie, chciałbym, aby słowa podziękowania trafiły do każdego z Was indywidualnie. Razem współtworzyliśmy wizerunek lubuskiej Policji. Dziękuję za Państwa otwartość, serdeczność i przyjaźń.

Inspektor Szymon Sędzik pokieruje lubuską policją

Komendantem Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim został inspektor Szymon Sędzik, który to służbę w policji rozpoczął w 1998 roku.

- Od 2006 roku pracował w Centralnym Biurze Śledczym we Wrocławiu, gdzie awansował na stanowisko specjalisty. Od 2009 roku pełnił funkcję zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze. W 2012 roku rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie w roku 2015 awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od lutego 2016 roku pełnił służbę jako I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. W czerwcu 2020 roku rozkazem Komendanta Głównego Policji powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie odpowiadał za pion kryminalny - przekazuje rzecznik lubuskich policjantów.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego zwrócił się do zgromadzonych słowami:- Szanowni Państwo, podchodzę do swojej nowej funkcji z dużą pokorą. Jestem przekonany, że dzięki pracy zespołowej, wzajemnemu szacunkowi i pozytywnej atmosferze zbudujemy solidne fundamenty współpracy. Naszym priorytetem powinna być rzetelna i skuteczna realizacja głównych celów i zadań Policji. W związku z tym liczę na Państwa wsparcie, doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę i umiejętności, niezbędne w wielu obszarach policyjnych działań.

Komendant Sędzik podziękował również za służbę nadinspektorowi Jarosławowi Pasterskiemu. Na koniec dodał, że dołoży wszelkich starań, by mieszkańcy Ziemi Lubuskiej – w dalszym ciągu – mogli czuć się bezpiecznie w swoich miejscach zamieszkania.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lubuska policja ma nowego komendanta. Został nim inspektor Szymon Sędzik - Lubuskie Nasze Miasto

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto