MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy gminy przy S3 boją się wzmożonego ruchu ciężarówek. Projekt jest na etapie planowania

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W tym miejscu blisko S3 (węzeł Niedoradz) ma powstać inwestycja
W tym miejscu blisko S3 (węzeł Niedoradz) ma powstać inwestycja Eliza Gniewek-Juszczak
W okolicach Zielonej Góry i Nowej Soli, niedaleko trasy S3, zaplanowano budowę wielkich hal magazynowych. Informacja ta wywołała niepokój wśród mieszkańców Niedoradza, którzy obawiają się, że ciężarówki będą przemieszczać się w pobliżu ich domów i szkół.

Mieszkańcy obawiają się zmiany krajobrazu i zwiększonego ruchu

Mieszkańcy Niedoradza, zaniepokojeni ogłoszeniem o wynajmie hal magazynowych w pobliżu ich wsi, wyrażają obawy o przyszłość swojego krajobrazu i infrastruktury. Niektórzy wyrażają swoje obawy na mediach społecznościowych, sugerując, że ciężarówki mogą jeździć w pobliżu szkoły w Otyniu. Wojciech Mazur, były radny, przyznaje, że nie spodziewał się, że tak blisko ich wsi powstaną hale magazynowe.

"Czytając ogłoszenie, przypomniałem sobie, jak w poprzednich kadencjach, kiedy byłem radnym, przerabialiśmy tematy kopalni w tamtym miejscu. Byliśmy przekonywani, że w wyrobiskach po wydobytych kruszywach wykorzystanych do budowy S3 powstaną stawy wędkarskie i będą tam domeczki. Takie słyszeliśmy historie. Potem były plotki o magazynach, ale nie wiedziałem, że ta inwestycja się rozkręca" - mówi Mazur.

Mieszkańcy dzielą się na zwolenników i przeciwników inwestycji

Mimo obaw, nie wszyscy mieszkańcy są przeciwni planowanej inwestycji. Niektórzy widzą w niej szansę na tworzenie nowych miejsc pracy i zwiększenie wpływów z podatków do gminy.

Portal branży nieruchomości, który opublikował ogłoszenie, podaje wiele szczegółów dotyczących zalet planowanych hal magazynowych. Mówi się o nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak bezpyłowe posadzki i nowoczesne systemy przeciwpożarowe. Przewiduje się, że do wynajęcia będzie około 122 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Rozmowy o inwestycji trwają

Firma Panattoni, którą zapytaliśmy o inwestycję, potwierdza, że jest na etapie planowania projektu. "Na ten moment nie mamy do przekazania bardziej szczegółowych informacji w temacie tej inwestycji" - mówi Magdalena Bugajło, Marketing & Communications Director.

Pierwsze plany firmy dotyczące terenów w pobliżu węzła są sprzed kilku lat. W grudniu 2021 roku odbyły się rozmowy na temat rozbudowy węzła S3 na wysokości Niedoradza w związku z planowaną budową hal. W czerwcu 2022 roku zawarto wstępną umowę z GDDKiA na rozbudowę węzła Niedoradz.

Pytania o szanse realizacji tych prac skierowaliśmy do zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Toczą się rozmowy z firmą Panattoni, ale nie zapadły jeszcze w tej sprawie żadne konkretne decyzje" - odpowiedziała Anna Jakubowska, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Wykopaliska przy ul. Chrobrego w Żaganiu

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto