Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odkryjcie swoje talenty i pokażcie naturę swoich okolic. Mamy się przecież czym chwalić!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
Od 29 lat chwalą naturę swoich okolic. Sześć tysięcy osób rywalizowało - i nadal to robi – w różnych kategoriach artystycznych. Bierze udział w plenerach i wystawach. Ale jak mówią uczestnicy, najważniejsze są ludzkie kontakty i niepowtarzalna atmosfera. Bo jak powtarzają: Artysta ma prawo wyglądać głupawo!

O czym mowa? O kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Natura moich okolic” (malarstwo, rzeźba, fotografia, haft, prace prozatorskie i poetyckie), który organizuje Lubuski Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. O plenerach na Ziemi Lubuskiej i nie tylko. O wystawach w Łagowie czy na zielonogórskim deptaku. O przegadanych nocach, warsztatach, niekończącej się nauce…

Prezes lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania zaprasza do udziału w konkursie "Natura moich okolic"

Odkryjcie swoje talenty i pokażcie naturę swoich okolic. Mam...

Tak się narodził konkurs Natura moich okolic

W piękny letni wrześniowy wieczór w 1994 roku, nad jeziorem w Wojnowie, podczas koleżeńskiej rozmowy z Leszkiem Frey- Witkowskim- nauczycielem, grafikiem, poetą, autorem exlibrisów ze Świebodzina, i śp. Leszkiem Wysockim- prezesem Okręgu Zielonogórskiego ZNP oraz Martą Byczkowicz- prezesem Oddziału ZNP w Świebodzinie, narodził się pomysł przeniesienia idei ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Przyroda Moich Okolic” na działania nauczycieli.
Z czasem ten artystyczny konkurs stał się także Ogólnopolskimi Artystycznymi Spotkaniami Nauczycieli, a wystawa pokonkursowa na zielonogórskim deptaku, została wpisana w ogólnopolski projekt Festiwalu Lata Muz Wszelakich, jaki odbywa się w Zielonej Górze w lipcu i sierpniu. Plenery odbywały się nie tylko w Łagowie Lubuskim, Przytoku, Płotach, Kalsku czy Zielonej Górze, ale także poza województwem lubuskim, m.in. w Gdańsku, Szklarskiej Porębie, Augustowie, Sopocie, Świeradowie Zdroju, Polanicy Zdroju. Wszędzie tam mieszkańcy i turyści mogli podziwiać obrazy, rzeźby, zdjęcia, rysunki, grafiki, hafty, prace literackie uczestników artystycznych spotkań.

Prezes lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania zaprasza do udziału w konkursie "Natura moich okolic"
Prezes lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania zaprasza do udziału w konkursie "Natura moich okolic" Jacek Katos

Odrywają pasje i mobilizują się do działania

- Wielu pracowników oświaty dzięki konkursowi miało okazje pokazać szerszej publiczności swoje inne oblicze. Wielu też odkryło w sobie talenty czy zaraziło się nowymi pasjami – mówi prezes Lubuskiego Okręgu ZNP Bożena Mania.
Jakie prace i gdzie możesz wysłać, by wygrać nagrody w konkursie Natura moich okolic?

 • 1. Tematyka prac obejmuje wszelkie inspiracje pochodzące z otaczającej przyrody, ochrony środowiska i zagrożeń dla niej.
 • 2. Prace plastyczne w ilości 1-3 sztuk (od formatu A-3 wzwyż) w technikach rysunek, kolorowanka, malarstwo, wydzieranka, techniki mieszane itp. – do wyboru, grafika – format dowolny.
 • 3. Prace literackie w ilości 1-3 utwory – poezja, opowiadanie, reportaż itp. w maszynopisie znormalizowanym do 3 stron.
 • 4. Prace fotograficzne w ilości 1 sztuka lub cykl zdjęć do 3 sztuk, format technika i kolorystyka dowolna. Zdjęcia należy oprawić na papierze lub kartonie o marginesie 5cm.
 • 5. Wszystkie prace muszą być opatrzone godłem. W osobnej kopercie powinno
 • znajdować się imię i nazwisko, adres do korespondencji.
 • 6.. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatorów i mogą być wykorzystane w celach reklamy i publikacjach.
 • 7. Termin nadsyłania prac upływa 30 marca br. na adres:
 • Zarząd Okręgu Lubuskiego ZNP w Zielonej Górze,
 • ul. Sikorskiego 15 d , 65 – 415 Zielona Góra z dopiskiem „konkurs”.
 • Kontakt telefoniczny, faksowy: 68 327 08 31.
 • Kontakt e – meilowy [email protected]
 • 8. Autorzy najlepszych prac w dziedzinie plastyki, literatury i fotografii zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto