Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświetlenie, ławki, stoły.... w Parku Braci Gierymskich. Co się tam jeszcze zmieni?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Park Braci Gierymskich z nowym oświetleniem ledowym, ławkami, koszami, stolikami...
Park Braci Gierymskich z nowym oświetleniem ledowym, ławkami, koszami, stolikami... Leszek Kalinowski
Park Braci Gierymskich zmienił swe oblicze, dzięki zadaniom z budżetu obywatelskiego. To nie koniec prac w tym miejscu. W drugim etapie modernizacji lasku ma powstać m.in. leśny tor przeszkód czy plac zabaw.

Las między osiedlem Przyjaźni i Malarzy, popularnie zwany parkiem Braci Gierymskich, zmienił się dzięki nowemu oświetleniu, ławkom, stołom, koszom i innym elementom małej architektury.

Park Braci Gierymskich z nowym oświetleniem ledowym, ławkami, koszami, stolikami...

Oświetlenie, ławki, stoły.... w Parku Braci Gierymskich. Co ...

Park Braci Gierymskich. Najważniejsze jest oświetlenie ledowe

To efekt zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego przez radnego Roberta Górskiego z klubu Zielona Razem oraz mieszkańca osiedla Malarzy Piotra Pabicha, który niezależnie od radnego zgłosił zadanie do budżetu obywatelskiego. Oba projekty zyskały odpowiednią liczbę głosów mieszkańców, by móc zostać zrealizowane. By tak się stało, rada musiała zmienić plan miejscowego zagospodarowania.
- Dla mnie najważniejsze jest to, że wykonano tu schody – przyznaje pani Maria. – Łatwiej mi teraz zejść do lasu.
Z kolei pani Irena uważa, że najważniejsze jest oświetlenie ledowe na dwóch ścieżkach, po których mieszkańcy najczęściej spacerują. Dobrze też, że usunięto tu stare, zniszczone drzewa, bo zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

Park Braci Gierymskich czekają kolejne zmiany

To pierwszy etap prac, zaplanowanych w tym miejscu. W drugim etapie ma powstać plac zabaw dla dzieci, leśny tor przeszkód. Zmienić się ma też nawierzchnią alejek spacerowych. Planowane są tu imprezy plenerowe, rekreacyjno-sportowe.
- Brakuje nam takich miejsc w zachodniej części miasta. W innych rejonach odbyły się lub trwają ogromne inwestycje jak choćby modernizacja Wagmostawu, Doliny Gęśnika, ogrodu botanicznego czy kąpieliska w Ochli. W naszych rejonach wciąż niewiele się zmienia, jeśli chodzi o rekreacje. Dlatego choć małe inwestycje na naszych zielonych terenach cieszą – mówi pani Urszula i chciałaby, by w przyszłości miasto zajęło się tzw. Glinianką czy stworzyło miejsca rekreacji przy leśnym deptaku łączącym osiedla Zacisze i Leśne. Deptak po latach przerwy ma być dokończony w tym roku.

Przeczytaj też:

Zobacz wideo - tężnia:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto