Piłka nożna. Znakomity występ zielonogórskich, młodych piłkarzy

Daniel Sawicki
Wielki sukces odnieśli zawodnicy UKP Zielona Góra (rocznik 1998), którzy zostali zwycięzcami ogólnopolskiego finału Ligi Małych Mistrzów. W nagrodę podopieczni trenera Stanisława Gąsiora pojadą do Akademii Piłkarskiej Juventusu Turyn.

Od 8. do 9 października na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi odbył się Finałowy Turniej dla dzieci szkół podstawowych Liga Małych Mistrzów. Drużyna z Zielonej Góry przez wszystkie fazy turnieju przeszła jak burza, aby w meczu finałowym widowiskowo pokonać drużynę SMS Mielec 8:1. Wysoki poziom gry, który reprezentowała cała drużyna podkreślany był przez wybitną grę indywidualnych zawodników. Fabian Tomaszewski, który podczas całego turnieju strzelił 12 bramek, został królem strzelców. Przez Mirosława Dawidowskiego - trenera reprezentacji Polski '97 doceniony został również Maciej Żukowski, który uzyskał tytuł najlepszego zawodnika.

Zwycięzcy pierwszej edycji LMM - drużyna UKP Zielona Góra już w przyszłym tygodniu wyjadą na tydzień do Akademii Piłkarskiej Juventusu Turyn. Podczas pobytu w Turynie młodzi piłkarze będą trenować pod okiem kadry trenerskiej Juventusu Turyn.

W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny Łobuziaki Łobez i SP nr 3 Myślenice, ostatecznie zwyciężyła drużyna "Łobuziaków" pokonując Myślenice 4:2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani