Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja wystawiła listy gończe za Lubuszankami. Mogą być niebezpieczne

(sw)
Tych kobiet z województwa lubuskiego poszukuje policja. Zobacz galerię >>>
Tych kobiet z województwa lubuskiego poszukuje policja. Zobacz galerię >>>materiały policji
Poszukiwane są za różne przestępstwa i mogą być bardzo niebezpieczne. Policja ściga te Lubuszanki m.in. za oszustwa, kradzieże, rozboje, morderstwo. Wszystkie wciąż ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Wiele z nich ma na koncie więcej, niż jedno przestępstwo.

Na portalu widnieją tylko wizerunki i dane osób, wobec których organy poszukujące (Prokuratury lub Sądy) wydały zgodę na publikację listu gończego - komunikuje polska policja.

Poszukiwane kobiety przez Lubuską Policję

Na stronach policji pośród poszukiwanych osób znajduje się kilkadziesiąt mieszkanek woj. lubuskiego. Są one poszukiwane m.in. za poważne przestępstwo, jak kradzieże, oszustwa, zabójstwo. Niewykluczone, że te groźne i wyrachowane przestępczynie ukrywają się gdzieś na terenie naszego województwa.

Dlaczego ludzie zostają zbrodniarzami?

Dlaczego jedni ludzie zostają zbrodniarzami, a inni są odporni na pokusy łamania prawa? To bardzo dobre pytanie, niestety, bez odpowiedzi. Od blisko dwustu lat usiłują znaleźć na nie odpowiedź kryminolodzy, czyli badacze zajmujący się problematyką przestępstw i przestępczości. Stworzyli kilka dziesiątków teorii, które w jakiejś mierze przybliżają nas do rozwiązania problemu, ale nie wyjaśniają całkowicie w sposób przekonywający, dlaczego jedni ludzie popełniają przestępstwa, a inni są odporni na pokusy łamania prawa.

Kto częściej popełnia przestępstwa?

Wyobraźcie sobie koncepcje, wśród których są bardzo sensowne, upatrujące związek przyczynowy pomiędzy przestępczością a patologią życia rodzinnego, powstawaniem miejskich metropolii czy treściami przekazywanymi przez mass media i są także koncepcje mało dorzeczne, jak na przykład taka, która dowodzi, iż znacznie rzadziej od kawalerów popadają w konflikt z prawem mężczyźni żonaci.

Żadna z tych teorii, bez względu na stopień uprawdopodobnienia, samoistnie nie wyjaśnia mechanizmów powstawania przestępstw czy wzrostu przestępczości, choć łącznie wiele tłumaczą i pozwalają wyciągać praktyczne wskazówki przydatne w zapobieganiu tej najgroźniejszej ze społecznych patologii.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto