Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Zielonej Górze w roku szkolnym 2024/2025. Lista dostępnych placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Zielonej Górze. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Zielonej Górze. Gdzie zapisać dziecko? kot63
Warto zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Zielonej Górze. Zobacz dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj informacje także o tym, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak istotne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

W jakim wieku dziecko może isć do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W niektórych przypadkach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Zielonej Górze?

Rekrutacje w przedszkolach prowadzone są na ogół w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Jest to zależne od konkretnej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast niepubliczne ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być inne.

Zasady rekrutacji - gdzie szukać?

Placówki niepubliczne w Zielonej Górze działają na podstawie przepisów, które określone są w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Bierze się także pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Więcej informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej albo bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w sposób tradycyjny, to znaczy przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Zielonej Górze możesz uzyskać na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Zielonej Górze?

Edukacja przedszkolna pozostaje ogromnie ważna w kontekście rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Do tego, maluch chodząc do przedszkola poznaje zasady życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak samodzielnie myć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Zielonej Górze

Poniżej lista wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Zielonej Górze

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto