Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święta 2023. W piątek w Zielonej Górze rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. W niedzielę Wigilia Miejska

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
- Na stoiskach tegorocznych wystawców znajdziecie wszystko, co potrzebne do przygotowania się do świąt. Lokalni rękodzielnicy zajmą dużą część jarmarku, oferując unikalne prezenty, dekoracje i ozdoby choinkowe - informuje Urząd Miasta Zielona Góra. W piątek, 15 grudnia rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. W niedzielę Miejska Wigilia i koncert Krzysztofa Kiliańskiego.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze. Gdzie i kiedy?

Od 15 do 21 grudnia w Zielonej Górze odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizator wydarzenia Centrum Biznesu w Zielonej Górze zaprosiło do udziału przedsiębiorców, artystów, rękodzielników a także stowarzyszenia i grupy nieformalne.

- Na stoiskach tegorocznych wystawców znajdziecie wszystko, co potrzebne do przygotowania się do świąt. Lokalni rękodzielnicy zajmą dużą część jarmarku, oferując unikalne prezenty, dekoracje i ozdoby choinkowe - informuje Urząd Miasta Zielona Góra. - To idealna okazja, aby odkryć oryginalne artykuły i stworzyć wyjątkowy klimat podczas świąt. Nie zabraknie także stoisk z grzańcem oraz innym asortymentem m.in. wędlinami, przetworami, miodami, zabawkami, świecami, przekąskami itp.

Stoiska rozstawione będą na ulicy Stary Rynek oraz w części ulicy Żeromskiego (do ulicy Mickiewicza). Organizatorzy zapraszają codziennie w godz. 12 - 19. Szczególnie dzieci mogą przyjść w weekend, w godzinach od 12.00 do 16.00 na Świąteczną Warsztatownię.

- Nasi animatorzy poprowadzą kreatywne warsztaty plastyczne w namiocie przy ratuszu. To doskonała okazja do wspólnej rodzinnej zabawy i tworzenia świątecznych ozdób i zabawek - zapraszają organizatorzy.

Zobacz na zdjęciach jeden z poprzednich jarmarków. Co wówczas oferowali sprzedawcy?

Miejska Wigilia w Zielonej Górze. Kiedy?

Miejska Wigilia odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 15. O godz. 12 zacznie się kolędowanie. Na scenie pojawią się artyści, prezentujący świąteczne programy.

Będą życzenia od prezydenta miasta i biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Harcerze przekażą chętnym światełko betlejemskie. I zacznie się wspólna wigilia. Wigilijne potrawy dla mieszkańców będą podgrzewane w siedzibie Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kościelnej.

- Na zakończenie tego magicznego dnia, specjalny świąteczno-kolędowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego z zespołem - informuje Zielonogórski Ośrodek Kultury.

To przedświąteczne wydarzenie, co roku gromadzi tłumy mieszkańców.

Warsztaty rzeźbienia w lodzie

We wtorek, 19 grudnia, o godz. 15 zaczną się po raz piąty pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie. - Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będzie można spróbować swoich sił jako rzeźbiarz. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko – artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem - informuje urząd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto